Wyzwania


http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/
Czytam fantastykę
Wiele osób chętnie czyta książki z gatunku fantastyki, jednakże sporo osób deklaruje, że to literatura zupełnie nie dla nich. Chciałabym zmienić tę postawę namawiając Was do wzięcia udziału w wyzwaniu, które będzie miało na celu przybliżenie Wam książek z gatunku fantastyki. Wiadomo, że pod pojęciem „fantastyka” kryje się wiele podgatunków, z których będziecie mogli dobierać sobie lektury do czytania.

Przeczytane:


http://bookreviewsforyouandme.blogspot.com/2013/12/wyzwanie-autorskie-paranormal-romance.html
Paranormal romance
Paranormal-romance - to podgatunek romansu nawiązujący w pewien sposób do fantasy, science-fiction. Zwykle jego akcja odbywa się w teraźniejszości (np. Saga Zmierzch, Dom Nocy), jednak zdarzają się również takie, które są osadzone w czasach przeszłych (Prosektorat parasola).  W dużej mierze skupia się na romansie, lecz nie jest to reguła. W takich powieściach znajdziemy wampiry, wilkołaki, wróżki, elfy, anioły, demony, czarownice, wiedźmy lub po prostu osoby o pararnomalnych zdolnościach. Są to zazwyczaj pozycje przeznaczone dla młodzieży - głównie nastolatek, jednak można znaleźć takie skierowane bardziej do dorosłych czytelników (seria Zew Nocy).

Przeczytane:Z półki
Celem wyzwania czytelniczego Z półki jest sięgnięcie po książki zakupione przed 1 stycznia 2013 r.
Poziom 2- liczba przeczytanych książek "z półki"-  6-10

Przeczytane:


Czytam fantastykę
Wiele osób chętnie czyta książki z gatunku fantastyki, jednakże sporo osób deklaruje, że to literatura zupełnie nie dla nich. Chciałabym zmienić tę postawę namawiając Was do wzięcia udziału w wyzwaniu, które będzie miało na celu przybliżenie Wam książek z gatunku fantastyki. Wiadomo, że pod pojęciem "fantastyka" kryje się wiele podgatunków, z których będziecie mogli dobierać sobie lektury do czytania. Można wyróżnić tu najbardziej znane, czyli: fantasy, sci-fi, urban fantasy, dystopie czy antyutopie. Jednakże jest tego znacznie więcej, o czym można się przekonać wpisując hasło "fantastyka" w googlach :)
Przeczytane:
Paranormal romance
Paranormal-romance - to podgatunek romansu nawiązujący w pewien sposób do fantasy, science-fiction. Zwykle jego akcja odbywa się w teraźniejszości (np. Saga Zmierzch, Dom Nocy), jednak zdarzają się również takie, które są osadzone w czasach przeszłych (Prosektorat parasola). W dużej mierze skupia się na romansie, lecz nie jest to reguła. W takich powieściach znajdziemy wampiry, wilkołaki, wróżki, elfy, anioły, demony, czarownice, wiedźmy lub po prostu osoby o pararnomalnych zdolnościach. Są to zazwyczaj pozycje przeznaczone dla młodzieży - głównie nastolatek, jednak można znaleźć takie skierowane bardziej do dorosłych czytelników (seria Zew Nocy).

Przeczytane:


2 komentarze:

  1. Zapraszam do wyzwania Historia z TRUPEM

    http://hugekultura.blogspot.com/2014/01/wyzwanie-historia-z-trupem.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszam Cie do mojego pierwszego autorskiego wyzwania :)

    http://babskieczytadla.blogspot.com/p/autorskie-wyzywanie-europa-da-sie-lubic.html

    OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...