Zapowiedzi filmowe październikowe


Marsjanin (The Martian)
Premiera: 2 października 2015
Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…
reż. Ridley Scott, scen. Drew Goddard, akcja, sci-fi, USA, wyst.: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels

Wizyta (The Visit)
Premiera: 2 października 2015
Czy jesteśmy gotowi na spotkanie z obcymi istotami? Czy mają one w naszym świecie takie same prawa, jak my sami? Co im powiemy, gdy ich spotkamy? I w jaki sposób będziemy się z nimi komunikować? Wiedeński UNO-city to kompleks budynków stanowiący dziś jedno z czterech głównych miejsc na świecie. Jego eksterytorialny status, a także architektura, przypominająca późne lata 70. ubiegłego wieku, powodują, że przypomina on statek kosmiczny, który wylądował w środku cywilizowanego świata. Wewnątrz tej imponującej instytucji, która reprezentować ma wiarę w ludzkość, znajduje się OOSA, czyli Biuro Unii Europejskiej do Spraw Kontaktu z Obcymi Cywilizacjami. To tutaj naukowcy z różnych dziedzin opracowują procedury kontaktu z obcymi. Ludzkość marzy o tym od ponad wieku. Film pokazuje, jak scenariusz znany nam do tej pory z science fiction może zmienić się w rzeczywistość. Dowiadujemy się, jak hipotetycznie mogłoby wyglądać spotkanie z obcymi. W siedzibie OOSA nagle dzwoni telefon. Dyrektor generalna, astrofizyk dr. Mazlan Othman, informuje, że obcy przybyli. Aby zapobiec panice trzeba uspokoić mieszkańców Ziemi. Jednak przybycie obcych rodzi  wiele problemów oraz naukowych, egzystencjalnych i filozoficznych kwestii i pytań. Czy uda się je rozwiązać? Jak zachowamy się wobec obcych i co zrobimy, gdy od nas wyjadą? I w końcu – czy nasze życie po takiej wizycie będzie takie samo, jak przedtem?
reż. Michael Madsen, scen. Michael Madsen, dokumentalny, Dania, Finlandia


Pakt z diabłem (Black Mass)
Premiera: 9 października 2015
Oparta na faktach historia James'a Bulgera (pseudonim "Whitey"), brata senatora oraz najbardziej bezwzględnego i brutalnego przestępcy w historii południowego Bostonu, który został informatorem FBI, aby pozbyć się mafijnej rodziny, działającej na jego terenie. 
reż. Scott Cooper, scen. Scott Cooper, Mark Mallouk, dramat, kryminał, USA, Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson


Hotel Transylvania 2
Premiera: 9 października 2015
Hotel Transylwania przeszedł kilka zmian od wizyty Jonathana. Hotel jest otwarty dla ludzi. Mavis i Johnny mają syna o imieniu Dennis, który nie pokazuje żadnych oznak bycia wampirem i dlatego Drakula martwi się. Kiedy Mavis i Johnny udają się z wizytą do rodziców Jonathana, Drakula wzywa swoich przyjaciół aby stworzyć dla Dennisa obóz szkolenia potworów. W tym samym czasie, Vlad ojciec Drakuli przybywa do hotelu, i dowiaduje się że jego prawnuk nie jest czystej krwi wampirem i że Hotel Transylwania przyjmuje teraz ludzi.
reż. Genndy Tartakovsky, scen. Dan Hageman, Adam Sandler, Kevin Hageman, Robert Smigel , animacja, familijny, komedia, USA

Crimson Peak. Wzgórze krwi
Premiera: 23 października 2015
Po rodzinnej tragedii młoda pisarka (Mia Wasikowska) trafia do mrocznego domu, którego ściany pamiętają duchy przeszłości, a jej nowy mąż - sir Thomas Sharpe (Tom Hiddleston) nie jest tym, za kogo się podawał. Rzecz dzieje się w mrokach XIX wieku, w zimnym, górzystym hrabstwie Kumbria. 
reż. Guillermo del Toro, scen. Guillermo del Toro, Matthew Robbins, Lucinda Coxon, horror, USA, wyst.: Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Tom Hiddleston, Charlie Hunnam

Piotruś. Wyprawa do Nibylandii (Pan)
Premiera: 23 października 2015
Piotruś Pan" to nowe podejście do historii klasycznych postaci stworzonych przez J.M. Barriego. Film opowiada historię osieroconego chłopca, który trafia do magicznej Nibylandii. Będzie się tam bawił i stawiał czoła niebezpieczeństwom, a w końcu odkryje swoje przeznaczenie — zostanie bohaterem, którego już na zawsze wszyscy będą znali jako Piotrusia Pana.
reż. Joe Wright, scen. Jason Fuchs, fantasy, USA, wyst.: Hugh Jackman, Garrett Hedlund, Levi Miller, Amanda Seyfried

Łowca czarownic (The Last Witch Hunter)
Premiera: 23 października 2015
Pięćset lat temu wybuchła wyniszczająca wojna między ludźmi, a zastępami czarownic pragnącymi pogrążyć Ziemię w chaosie. Dzięki męstwu i poświęceniu łowców czarownic udało się uchronić świat przed zagładą. Jeden z nich - Kaulder (Vin Diesel) uśmiercił ich Królową, która umierając rzuciła na niego klątwę nieśmiertelności. Dziś Kaulder wciąż błąka się po świecie poszukując renegatów, którym udaje się przedostać z mrocznych odmętów w świat ludzi. Jego jedynymi sprzymierzeńcamisą proboszcz nowojorskiej świątyni oraz młoda czarownica o dobrym sercu Chloe. Ich pomoc może jednak nie wystarczyć, gdy okaże się, że światu grozi powrót Królowej, którą wskrzesić pragnie Belial – potężna, zbuntowana czarownica śniąca o panowaniu zła.

reż. Breck Eisner, scen. Cory Goodman, Melisa Wallack, fantasy, przygodowy, USA, wyst.: Vin Diesel, Rose Leslie, Elijah Wood
PODPIS

8 komentarzy:

 1. Prawdopodobnie obejrzę wszystko oprócz "Piotrusia" i "Crimson Peak". Co do "Wizyty" ie jestem pewna. Najbardziej czekam na "Marsjanina", bo książka była świetna. Pozdrawiam :)

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Łowca czarownic" może być interesującym filmem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę coś dla siebie i moich dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza część Hotelu Transylwania bardzo mi się podobała i mam ochotę na obejrzenie kontynuacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Crimson Peak i Piotruś Pan, zdecydowanie są dla mnie. Być może skuszę się także na inne filmy, jak choćby Marsjanin, ale te dwa wyżej, są priorytetami. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie zobaczę Łowcę czarownic i Pakt z diabłem. może również Marsjanina. ale znając siebie i tak nie znajdę czasu, żeby wybrać się do kina. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Crimson Peak już w październiku?! Jak ten czas zleciał :D Na pewno obejrzę (bo Tom :D), plus jeszcze Łowcę czarownic :)
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie zobaczyłabym nową wersję "Piotrusia Pana" :)

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...