Zapowiedzi sierpniowe
Źródło
J.D. Horn
Data wydania: 12 sierpnia 2015

Pod południowym splendorem Savannah, pełnego dostojnych, starych drzew i historycznych budynków, biegną mroczne, magiczne korzenie miasta. Członkowie miejscowych klanów wiedźm za wszelką cenę starają się ochronić miasto przed niszczycielskimi siłami. Wiedzie w tym prym rodzina Taylorów – najpotężniejszych wiedźm Południa. Teraz kotwiczącą tego klanu jest Mercy, która jeszcze niedawno sądziła, że nie ma żadnych magicznych mocy. Teraz za wszelką cenę stara się je opanować, ale nie jest to łatwe – jest w ciąży, a do tego wciąż próbuje dojść do siebie po zdradzie, której doznała od swojej siostry bliźniaczki, najbliższej jej osoby. Gdy w mieście pojawia się jej matka, od dawna uważana za zmarłą,Mercy zaczyna się zastanawiać, ile jeszcze nierozszyfrowanych tajemnic ukrywa jej rodzina, i czy komukolwiek w niej jeszcze można ufać. Za wszelką cenę musi odkryć prawdę na temat swoich krewnych.

 
Oddam ci słońce
Jandy Nelson
Data wydania: 12 sierpnia 2015

JUDE


Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.

Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.

Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...

NOAH

Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką.Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś,kim nigdy nie chciał być.
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…
 
Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym)
Lee Crutchley
Data wydania: 12 sierpnia 2015

Ćwiczenia ze szczęścia – dla każdego, kto bywa smutny albo ma po prostu zły dzieńTa książka nie dostarcza gotowych rozwiązań. Nie daje prostego przepisu na nieustanne szczęście i spełnienie. Nie zawiera banalnych złotych myśli.

Ta książka nie osądza – ta książka rozumie.

Jest jak przyjaciel, który będzie przy Tobie w chwilach smutku. Przed którym nie musisz niczego udawać. Który nie moralizuje i nie ocenia. Który wskaże innąperspektywę i nieraz wywoła uśmiech na Twojej twarzy.

Ta książka pozwoli Ci się wygadać i… pisać, bazgrać oraz rysować.

Sprawdzi się w chwilach chandry, gdy jesteś w dołku albo gdy chciałbyś być mniej smutny :)

Reputacja
Andrzej Pilipiuk
Data wydania: 12 sierpnia 2015

Lamus osobliwo
ści, smak dawnych tajemnic. Mistrz opowiadań w najlepszej formie. Świetna reputacja tekstów Andrzeja Pilipiuka zawsze wyprzedza kolejne zbiory. Żyje własnym życiem, tworzy legendę i przysparza rzesze wiernych czytelników. Każde opowiadanie jest okruchem życia wyciągniętym z czeluści przeszłości.
Doktor Skórzewski na sentymentalnej wyprawie do Bergen, która nieoczekiwanie zmienia si
ę w najtrudniejszą walkę w życiu. Robert Storm na tropie cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka, który zawsze nakarmi głodnych. Ponadto stare ikony, przerażający mieszkaniec szklanej kuli i szachownica z dawnych wieków, której tajemnica doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania. Taki zbiorek to prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości. Kto tego jeszcze nie próbował, może zacząć już teraz.


Wyspa potępionych
Melissa de La Cruz
Data wydania: 24 sierpnia 2015 

Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z królestwa Auradonu na Wyspę Potępionych mroczne, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę. Pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata. Jednak w Zakazanej Twierdzy ukryte jest Smocze Oko klucz do prawdziwego mroku i jedyna nadzieja złoczyńców na ucieczkę. Tylko najsprytniejszy, najbardziej nikczemny i najniegodziwszyłotr zdoła je znaleźć. Któż to będzie? Podczas wyprawy po Smocze Oko potomkowie czarnych charakterów udowodnią, że łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.

 
Wodospady cienia. Tom 5. Wybrana o zmroku
Hunter C.C.
Data wydania: 27 sierpnia 2015 

W "Wodospadach cienia" Kylie odkryła świat o wiele dziwniejszy, niż kiedykolwiek mogłaby się spodziewać. Czy kiedykolwiek wyobrażała sobie, że jej najlepszymi przyjaciółkami będą wampirzyca i czarownica? Czy myślała, że będzie uciekać przed wrogiem i mierzyć się z własnym dziedzictwem i mocą? Czy kiedykolwiek śniła o dokonywaniu wyboru między wilkołakiem, który złamał jej serce, ale za wszelką cenę chce ją odzyskać, a półelfem, który był przy niej, ale wycofał się, zanim los dał im szansę?
Kylie musiała opuścić "Wodospady cienia" ze swoją rodziną. Gdy jej trop wpada najpotężniejszy wróg, dziewczyna widzi przed sobą tylko jedną możliwość: musi przejść przemianę i w pełni zawładnąć swoją mocą. Tylko to pozwoli jej powstrzymać Maria. Jej podróż ku własnej tożsamości nie zakończy się jednak, dopóki jej serce nie dokona ostatecznego wyboru. Wszystko zmierza ku tej decydującej chwili, gdy Kylie ostatecznie przypieczętuje swój los i na zawsze odda komuś serce.
Ostatni tom serii "Wodospady cienia".


15 komentarzy:

 1. Chyba nie ma w tym zestawieniu książki, na którą bym czekała. Mój portfel może się cieszyć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Oddam ci słońce" mnie zaintesowało. Ciekawe nowości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej interesuje mnie "Oddam ci słońce" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem niestety nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym)" zapowiada się całkiem nieźle ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. ja czekam na czwartą część Millennium, choć autor zmarł, i choć kto inny będzie pisał niejako kontynuację - nie mogę się doczekać. z książek, które wymieniłaś, nic mnie nie porwało :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym)" spodobał mi się po opisie! Chętnie zapoznam się z tą książką. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo pomyślałam! Opis wydaje się ciekawy i mam nadzieję, że książka też taka będzie :)

   Usuń
 8. "Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym)" i "Oddam Ci słońce", to dwie pozycje, dla których już robię miejsce na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałabym "Wybraną o zmroku" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ,,Oddam Ci słońce" mnie szczególnie zainteresowało :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Druga i trzecia pozycja mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...