Zapowiedzi czerwcowe czyli co dzieje się w świecie książek


Egzamin dojrzałości
Joelle Charbonneau
3 czerwca 2015
Ostatni tom trylogii Testy!
Sieć kłamstw i spisków. Podstępni wrogowie, którzy okazują się sprzymierzeńcami. Przyjaciele, którzy postanawiają zdradzić.
W wyniszczonej wojną wspólnocie rebelianci szykują się do ataku na rząd. Los kraju spoczywa w rękach wybitnie uzdolnionej studentki Cii Vale. Ma ona szansę położyć kres Testom. To wyjątkowo trudne zadanie do wykonania w pojedynkę. Czy w świecie, w którym nie można ufać nikomu, Cia może liczyć na pomoc i wsparcie przyjaciół? Czy Cia dokona właściwych wyborów? Stawka jest wysoka. Na jednej szali znajduje się dobro Wspólnoty, na drugiej – jej własne przekonania. I czy uda się jej ochronić tych, których kocha? Przed Cią najważniejszy z Testów.
Wydawca: YA!, gatunek: dystopia, YA

Sylo
D.J. MacHale
3 czerwca 2015
Tylko nastoletni Tucker i jego przyjaciele mogą uratować idylliczną wyspę Pemberwick, a tym samym cały świat. Jeśli im się nie uda, jutro może nie nadejść…
Zagrożeniem jest tajemniczy oddział amerykańskiej armii o nazwie Sylo. Jego przybycie na wyspę zmieniło wszystko. Dowódca poinformował mieszkańców, że w powietrzu krąży śmiertelny wirus. Wszyscy musieli poddać się kwarantannie, a Pemberwick zostało odcięte od świata…
Wydawca: YA!, gatunek: dystopia, sci-fi

Każdego dnia…
David Levithan
4 czerwca 2015
Każdego dnia tak samo – bez ostrzeżenia – A nie wie, kim dzisiaj będzie i gdzie się znajdzie. A pogodził się ze swoim wyjątkowym losem, ustalił nawet zasady, których stara się przestrzegać: Nie angażować się. Nie rzucać się w oczy. Nie mieszać w cudzym życiu.
Aż do pewnego poranka, kiedy A budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę, Rhiannon. Od tej chwili przestają obowiązywać wszelkie zasady, bowiem A wreszcie znalazł kogoś, z kim pragnie być – kazdego dnia, bez wyjątku.
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie, gatunek: YA

Stalowe serce
Brandon Sanderson
8 czerwca 2015
W zdewastowanym świecie przyszłości superbohaterowie są dla ludzkości przekleństwem.
Dziesięć lat temu pojawiła się na niebie Calamity. Był to impuls, który sprawił, że niektórzy ze zwykłych dotąd ludzi zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Zdumione społeczeństwo nazwało ich Epikami. Epicy nie są przyjaciółmi gatunku ludzkiego. Niezwykłe zdolności sprawiły, że odczuwają wielkie pragnienie sprawowania władzy. Ale żeby rządzić ludźmi, trzeba skruszyć ich wolę. Teraz, w mieście znanym niegdyś jako Chicago, niewiarygodnie potężny Epik zwany Stalowym Sercem sprawuje rządy Imperatora. Posiada siłę kilku ludzi i potrafi kontrolować żywioły. Oznacza to, że nie można go pokonać. Nikt nie podejmuje więc z nim walki… Nikt prócz Mścicieli.
Wydawca: Zysk, gatunek: YA, dystopia, sci-fi
  
Delirium. Opowiadania
Lauren Oliver
15 czerwca 2015
Opowiadania ukazujące nieznane dotąd losy Annabel, Hany, Raven i Aleksa.
W kraju, w którym miłość uznawana jest za chorobę, tylko nadzieja pozwala przetrwać.
Cierpliwe czekanie w więziennych murach na szansę ucieczki, poświęcenie siebie, by ukochani przeżyli, organizowanie powstania, nieme przyzwolenie na okrutne nakazy – każdy z bohaterów wybrał inny sposób walki o siebie. Jak wiele są w stanie poświęcić, by móc kochać?
Wydawca: Moondrive, gatunek: dystopia, YA

Ogień i woda
Victoria Scott
17 czerwca 2015
W życiu 16-letniej Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest umierający, a gdy kilkunastu lekarzy nie może ustalić, co mu dolega, rodzice decydują się zamieszkać w „Zapadłej Dziurze w Montanie”, by Cody miał „świeże powietrze”. Tella traci ukochane życie w Bostonie i przyjaciół, rodzice doprowadzają ją do szału, jej brat jest bliski śmierci, a ona – kompletnie bezradna…
…dopóki nie odbiera tajemniczych instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu prowadzącym przez dżunglę, pustynię, ocean i góry, by wygrać nagrodę, której Tella rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Ale wszyscy uczestnicy pragną leku dla kogoś, kogo kochają, i walczą zaciekle – nie ma gwarancji, że Tella (lub ktokolwiek inny) przetrwa wyścig. Może liczyć tylko na swoją pandorę – zwierzątko, które powinno mieć niezwykłe zdolności, ale Tella nie ma pojęcia jakie, a nawet… czy w ogóle je ma.
Wyprawa jest mordercza, zegar tyka, a Tella wie, że nie może ufać nikomu, nawet członkom swojej grupy. Czy może zaufać przynajmniej Guyowi? Czy rodzące się uczucie pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną jej klęski?
Wydawca: IUVI, gatunek: fantastyka, literatura młodzieżowa

Ruina i Rewolta
Leigh Bardugo
24 czerwca 2015
Stolica upadła. Darkling przejął władzę nad Ravką i zasiada na swym ciernistym tronie. Los narodu spoczywa teraz w rękach pokonanej Przyzywaczki Słońca, zhańbionego tropiciela i rozgromionych niedobitków wielkiej niegdyś, magicznej armii.
Zaszyta głęboko w pradawnej sieci tuneli oraz jaskiń, osłabiona Alina musi oddać się pod wątpliwą opiekę Apparata i fanatyków, którzy czczą ją jako Świętą. Planuje jednak coś innego - chce zapolować na nieuchwytnego ptaka, i żywi nadzieję, że książę-banita nie zginął.
Pośpiesznie szukając wraz z MAlem ostatniego wzmacniacza Morozova, Alina będzie musiała zawrzeć nowe sojusze i odłożyć na bok dawne niesnaski. Jednak w mairę jak odkrywa tajemnice Darklinga, odsłania przeszłość, która na zawsze zmieni to, jak pojmuje łączącą ich więź oraz własną moc. Tylko ognisty ptak uchroni Ravkę przed zniszczeniem - a może się okazać, że ceną za jego zdobycie będzie przyszłość, o którą Alina walczy.

Wydawca: Papierowy Księżyc, gatunek: YA, fantasy

20 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa nowelek z Delirium i książki Levithana :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oooo, Egzamin dojrzałości już jutro! :)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba niczego dla siebie nie znalazłam... Może ta ostatnia książka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdego dnia… - może to być ciekawa książka, jednak moim 'must have' jest "Kochając pana Danielsa" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety żadna książka mnie nie zainteresowała :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Z wybranych przez ciebie książek najbardziej interesuję mnie "Każdego dnia". :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczekuję "Każdego dnia", ale moja uwagę zwróciła też książka "Ogień i woda". Z pewnością za obydwiema pozycjami będę się rozglądać w czerwcu ^^
  zaczarrowana

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz wiedzę zapowiedź "Stalowego Serca" :D I nazwa wydawnictwa IUVI chyba też przemknęła mi tylko z raz ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Ruina i rewolta" <3<3<3 czekam z utęsknieniem lecz interesująco wygląda również "stalowe serce", a także "ogień i woda"

  OdpowiedzUsuń
 10. Hmm.. Tak sobie patrzę i nie widzę nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kusi mnie ''Każdego dnia''.

  OdpowiedzUsuń
 12. Powiem tyle! Czekam najbardziej na Ruinę i Rewoltę. Uwielbiam całą serię i z jednej strony bardzo się cieszę, że już tak niewiele czasu dzieli mnie od zapoznania się z finałem, lecz bądź co bądź to jednak finał; ostatnia część :c Mam nadzieję, że najnowsza seria tej autorki również zostanie zakupiona przez polskie wydawnictwo i wydana jeszcze w tym roku :)
  http://zagoramiksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. "Ruina i rewolta" oraz "Stalowe serce" - moje must have i must read na ten miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 14. W zasadzie to tylko ,,Każdego dnia" mnie trochę interesuje...

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja najbardziej wyczekuję chyba książki "Ruina i Rewolta". Chociaż "Delirium. Opowiadania" również bardzo mnie kuszą :))
  addictedtobooks.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. W planach mam tyle książek, że już nie patrzę na nowości. Tyle tego jest, że nie mogę się ogarnąć.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zainteresował mnie opis "Sylo", na resztę jakoś nie mam ochoty. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...