Zapowiedzi filmowe #8Zostań, jeśli kochasz (If I Stay)
12 września 2014r.

Mia Hall to nieśmiała, niezwykle utalentowana dziewczyna, która stoi przed najtrudniejszym życiowym wyborem. Jeśli zdecyduje się opuścić dom by podążać za muzycznymi marzeniami, straci miłość swojego życia. Wszystko zmienia się w wyniku pewnego wydarzenia, a Mia zawieszona przez jeden dzień między życiem a śmiercią musi zdecydować, po której stronie zostanie.

reż. R.J. Cutler, scen. Shauna Cross, USA, dramat, wyst.: Chloë Grace Moretz, Mireille Enos, Joshua Leonard

Zanim zasnę (Befor I Go To Sleep)
12 września 214r.

Christine codziennie budzi się nie pamiętając kim jest i nie potrafiąc przypomnieć sobie żadnych faktów z przeszłości. Będąca efektem wypadku sprzed lat amnezja sprawia, że jest uzależniona od otaczającego ją troską męża. W celu uporządkowania rzeczywistości prowadzi pamiętnik, w którym opisuje otaczający ją świat. Gdy jej zapiski zaczynają coraz bardziej odbiegać od tego, co słyszy od współmałżonka, postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę o swojej przeszłości.

reż. Rowan Joffé, scen. Rowan Joffé, Wielka Brytania, dramat, thriller, wyst.: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong
Więzień labiryntu (The Maze Runner)
19 września 2014r.

Nastoletni Thomas (Dylan O'Brien) budzi się w ciemnej windzie, nie pamiętając niczego poza własnym imieniem. Trafia do tajemniczej Strefy: obszaru zamieszkanego przez kilkudziesięciu innych chłopców, którzy dostali się tam w identyczny sposób. Ogromny mur otaczający teren rozchyla się każdego ranka, otwierając przejście do labiryntu. Najstarsi mieszkańcy usiłują znaleźć wyjście od dwóch lat. Nowa nadzieja pojawia się wraz z dziewczyną, Teresą (Kaya Scodelario), która trafia do Strefy w śpiączce, ściskając w dłoni tajemniczą notatkę.

reż. Wes Ball, scen. James Dashner, Noah Oppenheim, T.S. Nowlin, Grant Pierce Myers, USA, thriller, akcja, sci-fi, wyst.: Dylan O'Brien, Kaya Scodelario, Will Poulter, Thomas Brodie-Sangster
Miasto 44
19 września 2014r.

Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem.
reż. Jan Komasa, scen. Jan Komasa, Polska, dramat wojenny, wyst.: Zofia Wichłacz, Józef Pawłowski, Anna Próchniak
Słowo na M (What If)
19 września 2014r.

Wallace (Daniel Radcliffe) nie ma szczęścia do dziewczyn. Samotny, po kolejnym rozstaniu, spotyka Chantry - młodą malarkę. Znajomość przeradza się w przyjaźń, a ta z wolna zaczyna przypominać... miłość? Zrozumieć swoje uczucia pomaga Wallace'owi Allan (Adam Driver - gwiazda serialu "Dziewczyny"). Czy Chantry wybierze wiecznie zamyślonego marzyciela - outsidera, czy jej serce zostanie przy Benie - jej robiącym błyskawiczną karierę w dyplomacji, pewnym siebie narzeczonym...
reż. Michael Dowse, scen. Elan Mastai, Irlandia, Kanada, komedia rom., wyst.: Daniel Radcliffe, Zoe Kazan, Megan Park
Bez litości (The Equalizer)
26 września 2014r.

Robert McCall /Denzel Washington/ to tajny agent, który postanawia wycofać się ze służby; pozoruje swoją śmierć. Jednak spokojne życie w Bostonie zostaje przerwane, kiedy zdecyduje się pomóc dziewczynie lekkich obyczajów Terii (Chloe Grace Moretz). Niestety Robert zostanie uwikłany w kłopoty z rosyjską mafią.

reż. Antoine Fuqua, scen. Richard Wenk, USA, thriller, wyst.: Denzel Washington, Chloë Grace Moretz, Marton Csokas

Zaginiona dziewczyna (Gone Girl)
10 października 2014r.

Wizjonerski thriller w reżyserii mistrza gatunku Davida Finchera, ekranizacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn. Młoda kobieta znika bez śladu w przededniu piątej rocznicy ślubu. Wszystkie podejrzenia padają na męża, który wspierany przez siostrę zaginionej żony postanawia dowieść swojej niewinności i rozwiązać zagadkę.
reż. David Fincher, scen. Gillian Flynn, USA, thriller, wyst.: Ben Affleck, Rosamund Pike, Scoot McNairy, Neil Patrick Harris 
ZWIASTUN 

12 komentarzy:

 1. Najbardziej czekam na Więźnia i Zostań, jeśli kochasz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jak ja :) jestem naprawdę ciekawa jak wyjdzie Więzień i czy będzie mógł równać się z książką

   Usuń
 2. Pierwsze 4 filmy muszę obejrzeć, a najbardziej to "Zostań, jeśli kochasz" :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Największą chęć mam na ,,Zostań, jeśli kochasz" oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na Zanim zasnę. czytałam książkę i bardzo mi się podobała, jestem ciekawa jak wypadnie jej ekranizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja czekam na Miasto 44.Ponoć jeden z najbardziej realistycznych filmów w polskim kinie i bardz odrastyczny. Zanim zasnę też brzmi ciekawie i przede wszystkim graw nim mój Colin,którego ubóstwiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Zanim zasnę" czytałam książkę kilka miesięcy temu i filmu wyczekiwałam z niecierpliwością :) bardzo interesująca historia, jestem ciekawa jak ją przedstawili na ekranie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W tym miesiącu chyba nie znajdę czasu na filmy niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak nadarzy się okazja to chętnie obejrzę "Zostań, jeśli kochasz" i "Więźnia labiryntu", ale resza jakoś mnie nie interesuje ;)

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Dwa pierwsze z pewnością obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie filmy w pewnym stopniu mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...