Zapowiedzi filmowe #6


Pompeje (Pompeii)
Gatunek: dramat, akcja
Produkcja: Niemcy, USA
Premiera: 21 luty 2014r. (Polska)

Jest 79 rok naszej ery. Rzymskie miasto Pompeje znajduje się w rozkwicie i na pozór nic nie zapowiada nadchodzącej katastrofy. Milo, niewolnik i gladiator, przybywa do miasta, by stoczyć walkę, która może dać mu wolność i prawo do ubiegania się o rękę ukochanej Flavii. Jego szanse są nikłe, bo dziewczyna została już przeznaczona skorumpowanemu rzymskiemu generałowi. Wkrótce jednak potęga natury odmieni losy wszystkich mieszkańców Pompei. Kiedy Wezuwiusz wybucha, wyrzucając z siebie potoki śmiercionośnej lawy, Milo musi wydostać się z areny, aby uratować życie ukochanej kobiety, podczas gdy majestatyczne Pompeje pochłania żywioł.reż. Paul W.S. Anderson, scen.: Janet S. Batchler, Lee Batchler, Julian Fellowes, Michael R. Johnson, wyst.: Kit Harington, Carrie-Anne Moss, Emily Browning


300: Początek Imperium (300: Rise of an Empire)
Gatunek: akcja, dramat
Produkcja: USA
Premiera: 7 marca 2014r. (Polska)

 Film "300: Początek imperium" na podstawie najnowszej powieści graficznej Franka Millera pt: "Kserkses", nakręcony w stylu hitu kinowego "300", to kolejny rozdział epickiej sagi opowiadający — tym razem w scenerii bitwy morskiej — historię greckiego generała Temistoklesa, który próbuje zjednoczyć Grecję, idąc na bitwę, która zmieni bieg wojny.

"300: Początek imperium" ukazuje losy Temistoklesa stającego przeciwko wielkiej inwazji wojsk perskich, którymi dowodzą Kserkses, śmiertelnik obdarowany boskimi siłami, oraz Artemizja, mściwa dowódczyni perskiej floty morskiej.
 

reż. Noam Murro, scen. Kurt Johnstad, Zack Snyder, wyst.: Sullivan Stapleton, Eva Green, Lena Headey, Hans Matheson
Kamienie na szaniec
Gatunek: dramat, wojenny
Produkcja: Polska
Premiera: 7 marca 2014r. (Polska)
 

Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą.

Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych.
Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia.  Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie. Nie mieli doświadczenia ani broni, ale znaleźli w sobie odwagę i siłę, by sprzeciwić się hitlerowskiej machinie. Wierzyli w przyjaźń, wolność, w Polskę. Mieli ideały. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu. Byli jak kamienie rzucane na szaniec…
 

reż. Robert Gliński, scen. Dominik W. Rettinger, wyst.: Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki, Magdalena Koleśnik
Blue Highway
Gatunek: komedia
Produkcja: USA
Premiera: 7 marca 2014r. (Polska)

 Dillon rozpoczyna właśnie nowe życie w Kalifornii. Kerry towarzyszy mu w drodze z Alabamy do nowego domu. Lubią swoje towarzystwo i zanim będę zmuszeni rozstać się na dłużej odbywają nieśpieszną podróż szlakiem ulubionych filmów. Wolni, szczęśliwi, spontaniczni zatrzymują się po drodze pod byle pretekstem. Odkrywają Stany i siebie nawzajem. Romans przeplata się z czarnym humorem i absurdalnymi sytuacjami. Ich Ameryka to nieskończony plan filmowy, pełen kadrów znanych z kinowego kanonu, który dzięki entuzjazmowi i niezobowiązującej atmosferze aranżowanej przez głównych bohaterów zauroczy nas od nowa.
 

reż. Kyle Smith, scen. Kyle Smith, wyst.: Kerry Bishé, Dillon Porter, Kyle Rouse, Charla Cochran, Bernadette Chapman
Muppety: Poza prawem (Muppets Most Wanted)
Gatunek: familijny, komedia
Produkcja: USA
Premiera: 21 marca 2014r. (Polska)
 

Ulubieńcy światowej publiczności powracają na srebrny ekran w filmie "Muppety: poza prawem". Kermit, Piggy i spółka ponownie zapraszają na pełen niezapomnianych gagów, okraszony dawką wspaniałego humoru, muzyki i świetnego aktorstwa show! Podczas światowego tournée Muppety zostają wplątane w aferę kryminalną o międzynarodowym zasięgu. Stoi za nią Constantin – znany złodziej diamentów i sobowtór Kermita…
 

reż. James Bobin, scen.: James Bobin, Nicholas Stoller, wyst.; Ricky Gervais, Ty Burrell, Tina Fey, Steve Whitmire, Eric Jacobson

Shirley- wizje rzeczywistości (Shirley- Visions of Reality)
Gatunek: dramat
Produkcja: Austria
Premiera: 21 marca 2014r. (Polska)

 Edward Hopper fascynował pisarzy, reżyserów i muzyków, ćmy barowe i bardów nocnego życia. Był malarzem nowoczesności - portretował życie w wielkim mieście. Obrazy Hoppera intrygują, bo są psychologicznymi zagadkami, zatrzymanymi kadrami z sytuacji, które za chwilę mają się rozegrać, albo właśnie się wydarzyły. Napięcie je rozsadza, ale nigdy nie widzimy momentu kulminacyjnego. Gustav Deutsch zaczyna swoje "wizje rzeczywistości” tam, gdzie kończy się narracja malarza. Wychodzi od kilkunastu najbardziej znanych prac artysty, które "ożywają”. Deutsch umieszcza w nich bohaterkę zbiorową, amerykańską everygirl o zwykłym imieniu Shirley, aktorkę offowego teatru, która przeprowadza widzów przez doświadczenie amerykańskiej rzeczywistości w pierwszej połowie XX wieku.
Znajdując się pod wpływem amerykańskiej trylogii Johna Dos Passosa: "The 42nd Parallel" (1930),  "Nineteen Nineteen" (1932) i "The Big Money" (1936), Deutsch pisał scenariusz filmu z przekonaniem, że nic tak nic odda sytuacji kraju, jak losy wyjętych z tłumu indywidualności. W ich życiu - jak w kropli wody - odbija się wielka polityka, obyczajowość, przemiany społeczne, rewolucje świadomości. Austriacki reżyser doświadczenie Ameryki zamyka w monologach wewnętrznych Shirley. Wydarzenia, nazwiska, mity wpisane w zbiorową pamięć przywołują określone obrazy i nastroje. W ścieżce dźwiękowej pojawiły się autentyczne nagrania audycji radiowych z ubiegłego wieku.


reż. Gustav Deutsch, scen. Gustav Deutsch, wyst.: Stephanie Cumming, Christoph Bach, Florentín Groll

17 komentarzy:

 1. Kamienie na szaniec to moj must have, muszę obejrzeć, natomiast Pompeje obejrzałabym ze względu na to, że gra tam John Snow z Gry o tron ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pompeje brzmią ciekawie :D
  Kamienie na szaniec dopiero po książce :) No i oczywiście Muppety :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Pompeje wydają się fajne:) I MUPPETY:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno obejrzę "Kamienie na szaniec", reszta średnio mnie interesuje, ale jeśli będę narzekać na nadmiar wolnego czasu być może i na coś jeszcze się wybiorę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Filmy raczej nie w moim stylu, ale tak dla śmiechu mogę obejrzeć Muppety :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym obejrzeć "Kamienie na szaniec", będąc w kinie widziałam zwiastun, wyglądał ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam tylko na "Kamienie na szaniec", na pewno wybiorę się do kina.

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę koniecznie zobaczyć "300"! Widziałam zapowiedź w kinie i zrobiła na mnie mega wrażenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsze dwie pozycje filmowe bardzo mnie interesują, podobnie jak 'Kamienie na szaniec', które teraz przerabiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Koniecznie muszę się wybrać na ,,Kamienie na szaniec''. Z przyjaciółką zgodnie stwierdziłyśmy, że idziemy na ten film do kina i nic nas nie powstrzyma :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Matko jodyna, umarłam, jak zobaczyłam zapowiedź "300: Początek Imperium". :O Kocham poprzedni film z tego cyklu. ♥

  OdpowiedzUsuń
 12. W zasadzie z owych zapowiedzi obejrzałabym jedynie "Kamienie na szaniec".

  OdpowiedzUsuń
 13. Najbardziej ciekawa jestem "Kamieni na szaniec"

  OdpowiedzUsuń
 14. Ani Muppety, ani "Kamienie na szaniec" nie za bardzo podbiły moje serce. Myślę, że filmy historyczne byłyby całkiem niezłe. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wcześniej zwróciłam jedynie uwagę na "Kamienie na szaniec", które chętnie bym obejrzała. Właściwie raczej nie rozglądam się za premierami filmowymi, jakoś niezbyt mi na tym zależy, ale jestem też ciekawa "Shirley". :)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Pompeje" i "Kamienie na szaniec" szczególnie przyciągają moją uwagę ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. QUANTUM BINARY SIGNALS

  Get professional trading signals delivered to your cell phone every day.

  Follow our signals NOW and gain up to 270% per day.

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...