Zapowiedzi styczniowe


Nigdy, przenigdy
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 15 stycznia 2014

 Niewiele pamiętam ze swojego życia, pozostały zaledwie przebłyski wspomnień. Wiem jedno: nie tak dawno miałam wszystko – wspaniałych przyjaciół, cudownego chłopaka i kochającą rodzinę. Teraz Emma, moja siostra bliźniaczka, zajęła moje miejsce i desperacko próbuje rozwikłać zagadkę mojego zniknięcia. Jednak czuje, że ktoś śledzi każdy jej ruch…
Sara Shepard to autorka bestsellerowej serii „Pretty Little Liars”. Jej nowe ekscytujące powieści z cyklu „The Lying Game” o sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Na ich podstawie nakręcono serial telewizyjny pod tym samym tytułem.

                                                                    
Play
Autor: Ruescas Javier
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 15 stycznia 2014
 
Miłość z punktu widzenia faceta - debiutancka powieść młodziutkiego hiszpańskiego autora. Bestseller dla młodzieży!
Dwaj bracia różni jak dzień i noc. Jeden wielki przekręt.
Aaron i Leo wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego. Aaron jest wrażliwy i zamknięty w sobie. Leo marzy o byciu gwiazdą. Aaron ma złamane serce. Leo walczy z całym światem. Aaron fantastycznie śpiewa, komponuje i nagrywa piosenki, nie ma jednak odwagi dzielić się nimi ze światem. Leo zrobi dosłownie wszystko, by tylko zaistnieć w show biznesie.
Kiedy Leo odkrywa nagrania brata, wpada na szalony pomysł, którym nie ma zamiaru dzielić się z Aaronem. Równanie jest proste: świetny głos Aarona + rewelacyjny wygląd Leo = wielka popularność.
Już niebawem nakręcony chałupniczą metodą teledysk z Leo w roli głównej podbija You Tube.
Gdy Aaron, wciąż przeżywający utratę ukochanej Dalili odkrywa, co zrobił jego brat, nie jest zachwycony. Dość szybko jednak daje się przekonać do udziału w przekręcie, który, być może, pozwoli mu odzyskać uczucie dziewczyny.
                                    
                                 
Zaklinacz czasu 
Autor: Albom Mitch
Wydawnictwo: Znak
Premiera: 15 stycznia 2014

Spróbujcie wyobrazić sobie życie bez odmierzania czasu. Pewnie nie potraficie. Zawsze wiecie, jaki jest miesiąc, rok, dzień tygodnia.
A jednak przyroda nigdy nie zwraca uwagi na czas. Ptaki się nie spóźniają. Pies nie patrzy na zegarek. Sarny nie martwią się kolejnymi urodzinami.
Tylko człowiek odmierza czas.
Tylko człowiek odlicza godziny.
I właśnie dlatego jedynie człowiek doświadcza paraliżującego strachu, którego nie zniosłoby żadne inne stworzenie.
Strachu przed tym, że zabraknie mu czasu.
"Zaklinacz czasu" to piękna opowieść na miarę "Alchemika" – książka, która dla wielu czytelników na całym świecie stała się inspiracją i impulsem do życiowych zmian.

                              
Demon luster 
Autor: Raduchowska Martyna
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 17 stycznia 2014
 
Jak pech to pech, w takich stanach nawet niebyt wyciąga ramiona.
Ida jest szamanką od umarlaków, a więc kimś pomiędzy medium a banshee. Nie ma wpływu na to, czyj zgon przepowie, ale z chwilą, w której doznaje wizji, staje się odpowiedzialna za duszę przyszłego zmarłego. Ma obowiązek ją chronić i zadbać, by bezpiecznie trafiła w zaświaty.
W ciągu ostatniego roku nad wyraz często przekonywała się, jak kłopotliwe jest posiadanie szóstego zmysłu.
Teraz pora zmierzyć się z Kusicielem, znanym jako Demon Luster.
Cała ta historia przepojona jest lekko ironicznym humorem, dialogi są żywe, narracja wartka i prowadzona barwnym językiem. Lekka i przyjemna, wciąga jak odkurzacz.
Ewa Białołęcka

                                 
Długa wojna
Autor: Baxter Stephen, Pratchett Terry
Wydawnictwo: Prószyński Media
Premiera: 21 stycznia 2014
 
Jeden świat to za mało…
Długa Ziemia stoi otworem. Ludzkość rozprzestrzeniła się po niezliczonych światach, a flotylle sterowców łączą je, wspomagając wyprawy badawcze, wymianę handlową i rozwój kultury.
Jednak gdy cała ludzkość kształtuje Długą Ziemię, ona sama też wpływa na ludzi. A zbliża się punkt kolizji kilku ważnych kryzysów.
Ponad milion kroków od oryginalnej Ziemi Podstawowej, wyrasta nowa Ameryka – młody naród, który dość ma słuchania Podstawowego Rządu.
Trolle – pełne gracji stworzenia obdarzone świadomością zbiorową, których pieśń rozbrzmiewała kiedyś na całej Długiej Ziemi – wobec niepowstrzymanego marszu ludzkości zaczynają milknąć... i znikają.
To Joshua Valienté, który – w towarzystwie wszechwiedzącej istoty znanej jako Lobsang – przed laty zbadał te równoległe światy. I do Joshuy Valienté Długa Ziemia zwraca się teraz o pomoc. Ponieważ pojawia się całkiem realna groźba wojny...
...wojny, jakiej ludzkość jeszcze nie prowadziła.
„Długa wojna” to druga po „Długiej Ziemi” powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry’ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem.

                               
Handlarz Ksiąg Przeklętych
 Autor: Simoni Marcello
Wydawnictwo: Sonia Draga
Wydawnictwo: 22 stycznia 2014

Jest Środa Popielcowa 1205 roku, kiedy to ojciec Vivïen z Narbonne musi uciekać, ścigany przez jeźdźców w dziwacznych maskach. Zakonnik posiada coś bardzo cennego, czego nie zamierza oddać swym prześladowcom. Po upływie trzynastu lat od tamtego strasznego dnia Ignacio z Toledo, kupiec handlujący relikwiami, otrzymuje od pewnego weneckiego szlachcica zadanie zdobycia niezwykle rzadkiej księgi, „Uter Ventorum”. Podobno ma ona moc przyzywania aniołów. Raz przywołane istoty nadprzyrodzone są skłonne wyjawić tajemnice potęg niebieskich. W taki oto sposób rozpoczyna się pełna przygód podróż przez Włochy, Francję i Hiszpanię, śladem tajemniczego manuskryptu, podzielonego na cztery części, z których każda została skrzętnie ukryta w miejscu wskazanym przez kryptogram. Jedynie ten, kto zdoła rozwiązać wszystkie skomplikowane zagadki i rozszyfrować osobliwe przesłania, rozsiane po drodze wiodącej do księgi, będzie w stanie do niej dotrzeć i poznać jej tajemnice.

                                
Rycerz Siedmiu Królestw  
Autor: Martin George R. R.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Premiera: 30 stycznia 2014

"Rycerz Siedmiu Królestw" to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników George’a R.R. Martina i jego "Gry o tron". Osadzone w świecie cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" trzy minipowieści ("Wędrowny rycerz", "Zaprzysiężony miecz", "Tajemniczy rycerz") prezentują wszystko to, co przyniosło autorowi światową sławę – fascynującą „rycerską” fabułę, nakreślone wiarygodnie psychologicznie postaci, rubaszny humor i niespodziewane zwroty akcji, a wszystko to okraszone odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii.
Rycerskie turnieje, zhańbione damy, dworskie intrygi – to codzienne życie młodzieńca imieniem Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na turniej w poszukiwaniu sławy oraz honoru, nie wiedząc, że świat nie jest gotowy na przyjęcie kogoś, kto dotrzymuje przysiąg.
W kolejnych częściach Dunk oraz jego kumpel Jajo (późniejszy Aegon V Targaryen, książę Westeros, król i obrońca królestwa) wmieszają się w konflikt ser Eustace’a Osgreya ze Standfast z lady Webber z Zimnej Fosy, a także przybędą na ślub lorda Ambrose’a Butterwella z Białych Murów, gdzie Dunk stanie do turnieju jako Tajemniczy Rycerz, nieświadomy prawdziwego charakteru rozgrywających się wydarzeń…

                                     
Tak wygląda szczęście 
Autor: Smith Jennifer
Wydawnictwo: Bukowy Las
Premiera: 31 stycznia 2014

Graham Larkin oraz Ellie O’Neill poznają się – choć tylko wirtualnie – gdy Graham przypadkowo wysyła do Ellie dwa e-maile w sprawie swojej domowej świnki, Wilbura. Dwoje siedemnastolatków nawiązuje internetową znajomość, mimo że mieszkają na dwóch krańcach kraju i nawet nie znają swoich imion. W błyskotliwej korespondencji dzielą się szczegółami ze swojego życia, lecz nie mówią sobie wszystkiego. Graham nie wie o tajemnicy ukrytej w drzewie genealogicznym Ellie, a ona jest nieświadoma życia Grahama w świetle reflektorów. Splot okoliczności sprawia, że ich znajomość przenosi się z sieci do rzeczywistości. Lecz czy ludzie z tak różnych światów mogą być razem?


                                        
Przypływ
Autor: Daniela Sacerdoti
Wydawnictwo: Dreams
Premiera: 31 stycznia 2014

Trylogii Sary Midnight ciąg dalszy...
Sara Midnight nie jest zwyczajną nastolatką. To łowczyni demonów, która znalazła się w samym środku krwawej wojny. Osierocona w wieku szesnastu lat zmuszona jest nauczyć się śmiercionośnej profesji swojego rodu. Harry Midnight, który zaoferował pomoc jako daleki kuzyn nie jest tym, za kogo się podaje. To Sean Hannay. Chłopak z czasem staje się jej najlepszym przyjacielem i w mgnieniu oka życie Sary zmienia się nie do poznania.
Walka trwa. Sean i Sara wygrali pierwszą bitwę, lecz wojna szaleje i demony stają się coraz silniejsze. Dziewczyna pragnie się dowiedzieć, kto jest jej wrogiem, nim świat pogrąży się w chaosie. Misja doprowadza ją do posiadłości od pokoleń należącej do rodziny. Midnight Hall na wyspie Islay skrywa mroczne sekrety przodków oraz władcy demonów, który poprzysiągł zniszczyć Sarę.
Kiedy wokół niej zaczyna wirować nowy świat, dziewczyna musi uporać się z niełatwą przeszłością Midnightów i ich dziedzictwem, aby przebić się przez falę demonów i dotrzeć do ich władcy.

19 komentarzy:

 1. "Nigdy, przenigdy" muszę przeczytać! Co prawda "Gra w kłamstwa" mnie nie zachwyciła ale jestem niesamowicie ciekawa jak historia się dalej rozwinie :)

  www.miedzy-stronnicami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Nigdy, przenigdy" - nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale bardzo bym chciała ^^
  "Play" - zapowiada się nieźle i chętnie zapoznam się z tą historią ;)
  "Długa wojna" - baaardzo chciałabym przeczytać "Długą ziemię", a jak mi się spodoba, sięgnę również po tą :)
  "Tak wygląda szczęście" - też może być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładnie się nasz styczeń zapowiada :P

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. "Zaklinacz czasu" może być czymś naprawdę ciekawym i wartościowym, ale moim must have jest "Nigdy przenigdy" ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Przypływ" i "Zaklinacz czasu" zainteresował mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa książek ,,Play" i ,,Tak wygląda szczęście"
  Trzeba przyznać, że styczeń oferuje nam wiele ciekawych premier ;)
  Pozdrawiam, Luna

  OdpowiedzUsuń
 7. Zainteresowały mnie "Zaklinacz czasu" i "Tak wygląda szczęście" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przede wszystkim Nigdy Przenigdy i Zaklinacz czasu. Przygarnęłabym też Demona luster, ale Szamanki niestety nie czytałam, więc na razie odpada. Fajne książki wychodzą w styczniu! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak zwykle wstrzymam się do recek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Zaklinacz czasu" z początku mnie zainteresował, ale ten "Alchemik"... Nigdy w życiu :/
  Tak w ogóle to one wszystkie wydają się ciekawe i z niecierpliwością czekam na recenzje ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Demon luster" to jest to, co przykuło moją uwagę! :) Chcę!

  OdpowiedzUsuń
 12. Na nudę nie będziemy narzekać z tego, co widzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Zaklinacz czasu" taktaktak.

  http://po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. "Demon luster" zapowiada się niesamowicie, a na "Przypływ" czekam :D

  OdpowiedzUsuń
 15. "Tak wygląda szczęście" oraz "Nigdy przenigdy" mogłyby przypaść mi do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Nigdy, przenigdy" może być ciekawą propozycją ;)
  Pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń
 17. Hej :) Tu autorka wyzwania "Paranormal Romance" :)
  Chciałam tylko poinformować, że zmieniłam adres na http://boook-reviews.blogspot.com/

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...