Zapowiedzi grudniowe

Tytuł: Ginko. Księżycowy miesiąc
Autor: Katarzyna Michalska
Wydawnictwo: WFW
Premiera: 27 listopada 2013r. 


Ginko wygląda niemal jak przeciętna siedemnastolatka: średni wzrost i smukła budowa ciała. Niby nic szczególnego, gdyby nie długie białe włosy, ogon i kocie uszy. Ginko, czyli Srebrny Kot, swój pseudonim zawdzięcza Sensei, nauczycielce, mistrzyni, ale przede wszystkim osobie, dzięki której żądze Ginko są pod względną kontrolą. Bo Ginko ma w swojej naturze nieposkromioną chęć zabijania. Dzięki Sensei jej niezwykłe zdolności zostają ukierunkowane na odpłatne zabijanie demonów, które ogarnęły Stary Świat i grożą ludzkości. Dopóki Sensei jest silniejsza od Ginko, może nią rządzić i zarabiać na jej umiejętnościach. Problemy zaczynają się wtedy, gdy okazuje się, że uczeń zaczyna przerastać mistrza…


Tytuł: Nocny stróż
Autor: Piotr Rojewski
Wydawnictwo: WFW
Premiera: 27 listopada 2013r. 


Na kartach tej książki spotkasz waleczną i hardą półelfkę Alię – wojowniczkę najwytrwalszą z wytrwałych i Jednookiego, druida, który wypełniając przepowiednię staje się nocnym stróżem. Życie płynie tu na zmaganiach z samotnością i tęsknotą, pośród leśnych zwierząt i skrzatów, pośród ghuli i niebezpiecznych styg. Nie wiadomo, czy ten świat istnieje naprawdę, ale jeśli dasz się mu porwać, zrozumiesz jasno, że droga, którą idziesz, uparcie prowadzi cię ku temu, co jedyne i niezniszczalne. Bo w życiu pewne są dwie rzeczy: wojna i miłość, i nie wiadomo, która z nich jest gwałtowniejszym żywiołem.

 

Tytuł: Lek na śmierć
Autor: James Dashner
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Premiera: 4 grudnia 2013r. 


„Lek na śmierć” to długo wyczekiwany finał bestsellerowej trylogii Jamesa Dashnera „Więzień Labiryntu”.  Przed tobą jeszcze więcej fałszywych tropów, przygód, niebezpieczeństw i maksymalnej dawki adrenaliny. Czy poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania czy będziesz miał ich jeszcze więcej?
Poznaj całą trylogię zanim zobaczysz ją na ekranie kinowym. Premiera filmu „Więzień Labiryntu” już jesienią 2014 roku!
Thomas wie, że DRESZCZowi nie można ufać, ale oni twierdzą, że czas kłamstw już się skończył, że zebrali w toku Prób wszystkie dane, jakie dało się zebrać, a teraz chcą przywrócić Streferom pamięć, bo potrzebują ich pomocy w ostatecznej misji. Streferzy muszą dobrowolnie pomóc uzupełnić mapę, która pozwoli stworzyć lek na Pożogę.
DRESZCZ nie wie jednak, że stało się coś, czego żadne Próby i żadne Zmienne nie pozwoliłyby przewidzieć. Thomas przypomniał sobie dużo więcej, niż przypuszczają. I wie, że nie może wierzyć w ani jedno słowo z tego, co twierdzi DRESZCZ.
Czas kłamstw już się skończył. Ale prawda jest bardziej niebezpieczna, niż Thomas kiedykolwiek mógł sobie wyobrazić. Czy ktokolwiek przetrwa poszukiwania leku na śmierć?

Tytuł: Wołanie kukułki
Autor: Robert Galbraith
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Premiera: 4 grudnia 2013r. 


Powieść detektywistyczna autorstwa J. K. Rowling, opublikowana pod pseudonimem Robert Galbraith.
Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod oknem balkonu jej londyńskiej rezydencji. Policja stwierdza samobójstwo, ale brat celebrytki w to nie wierzy, dlatego zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a.
Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli jest dla niego szansą na odbicie się od dna, ale im bardziej detektyw wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.
Wciągająca, elegancka intryga zanurzona w atmosferze Londynu - od spokojnych uliczek Mayfair, przez ciasne bary East Endu, aż po zgiełk Soho - sprawia, że Wołanie kukułki  jest nadzwyczajną książką.
To pierwsza powieść z Cormoranem Strikem napisana przez J.K. Rowling pod pseudonimem "Robert Galbraith"

Tytuł: Drugi dziennik
Autor: Jerzy Pilch
Wydawnictwo: Literackie
Premiera: 4 grudnia 2013r. 


Kiedy w czerwcu 2012 roku Jerzy Pilch zaczyna pisać drugi tom dziennika, Polska wylega na stadiony i w nieznośnym upale przeżywa rytualne porażki drużyny narodowej. Pisarz, wytrawny filozof polskiej piłki nożnej, przybiera tymczasem bardziej osobisty ton: odwraca się od telebimów na sąsiednim placu Defilad i w mieszkaniu na Hożej konfrontuje się ze wzmożeniem rzeczy ostatecznych. Kobiety odchodzą w siną dal – demony podchodzą ze wszystkich stron. Rzadsze stają się wizyty w realnej Wiśle – imaginacyjnej prawie nie opuszcza.
Otwarcie pisze o tęsknocie za zdrowiem, o uldze porannych przebudzeń, szansach na życie wieczne.  Bablu, Cioranie, Dostojewskim. Obok osobistych przemyśleń nie brak tu anegdot i nawiązywań do bieżących wydarzeń. Typowe dla autora dystans i ironia, połączone z przeczuciem nieuniknionej, ale i na swój sposób wyzwalającej utraty kontroli nad wszystkim, czynią „Drugi dziennik…” frapującą i nieprzewidywalną lekturą. Bo to, co tak naprawdę zostało, to „Bóg i piłka nożna”. Ponad wszystko, „Drugi dziennik…” to prawdziwa rozkosz obcowania z Pilchowską frazą w sensie ścisłym.

Tytuł: Zmyślona
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 5 grudnia 2013r. 


Trzecia już po Poczekajce i Zachcianku opowieść o młodej pani weterynarz Patrycji, o mężczyznach próbujących zdobyć jej serce, o niezawodnych przyjaciołach i bezwzględnych wrogach, o zwierzętach małych i dużych, okraszona humorem, magią, miłością i wzruszeniami (z nieodłącznym dodatkiem marzeń i łez). Mała, cicha leśniczówka w Zmyślonej, zamieszkiwana do tej pory przez Patryka i Pepsi-psa, ma niespodziewanych gości: to dzieci jego przybranej siostry Hanki, przechodzącej małżeński kryzys, oraz ich opiekunka, prześliczna Dominika. Tymczasem na Poczekajkę i jej mieszkańców, Patrycję i Łukasza, cieszących się szczęściem rodzinnym, wymarzonym domkiem i dwójką cudownych dzieci, spada straszny cios. W jednej chwili tracą to, co stanowiło sedno ich życia. Jak podnieść się po tragedii? Pomoże im w tym Patryk. To on przegarnie ich córkę, on potrząśnie załamanym Łukaszem, on stanie na drodze Gabrielowi, który nadal nie pogodził się z utratą swojej wielkiej miłości. I na dodatek młody leśniczy sam zakocha się z wzajemnością...

Tytuł: Odwieczny bal
Autor: Jackson Vina
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 5 grudnia 2013r. 


Jeszcze bardziej zmysłowa love story w tajemniczym kręgu wysublimowanych ceremonii i mrocznych namiętności
Taki bal nie ma początku ani końca - w czasie i przestrzeni. Tu miłość staje się najbardziej wyrafinowaną sztuką...
Aurelia żyje w poczuciu niewyjaśnionej tajemnicy śmierci rodziców, którzy zginęli, gdy była niemowlęciem. Kiedy dorosła, pojawił się tajemniczy mężczyzna, który rozbudził jej zmysły, zanim zdążyła poznać jego imię. Pozostawił tylko smak pocałunku pachnącego owocem grantu...
Niedługo potem anonimowy dobroczyńca wysyła Aurelię na studia do Ameryki. Tam dziewczyna dowiaduje się od nowych przyjaciół o ekskluzywnym balu. Ekstatyczne święto zmysłów odbywa się raz w roku w różnych krajach i różnych stuleciach, kryje się w sekretnych miejscach i zaprasza tylko wybranych gości.
Taką wybranką jest Aurelia. Nie wie, że im bardziej angażuje się w tę ceremonię pełną stopni wtajemniczenia, seksu i intryg, tym bliższa jest odkrycia prawdy o własnej przeszłości i zagadkowym mężczyźnie, którego pokochała…

Tytuł: Wampir z tatuażem
Autor: Sparks Kerrelyn
Wydawnicwo: Amber
Premiera: 10 grudnia 2013r.


Ona przypomina mu jego dawną miłość.
On nie może stracić zimnej krwi…
Wampiry? Jako naukowiec doktor Leah Chin nie jest w stanie uwierzyć, że te nieśmiertelne istoty istnieją naprawę. I proszę – właśnie stoi przed nią żywy (powiedzmy) dowód i prosi o pomoc w rozwiązaniu genetycznej zagadki, która może ocalić ludzkość.
Jedno spojrzenie w seksowne szmaragdowe oczy Dougala i puls Leah wariuje - zupełnie nieprofesjonalnie.
Jeden uśmiech pięknej i niepokojąco znajomej pani doktor i Dougal traci swoją słynną zimną (i to bardzo) krew...
Czy jednak nieśmiertelny wojownik zdoła przekonać racjonalną uczoną, że jest jego bratnią duszą, której szukał całe wieki?
Czy Leah zaufa swojemu chłodnemu umysłowi czy gorącemu sercu i wszechogarniającej namiętności, jaką rozpala w niej wampir z tajemniczym tatuażem na muskularnej piersi…

16 komentarzy:

 1. "Wołanie kukułki" wydaje się być interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wampir z tatuażem" - chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Lek na śmierć" to moja pozycja obowiązkowa. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nocny stróż wydaje mi się najbardziej interesujący, choć i w Ginko widzę coś intrygujacego... I tak pewnie nie będę miała okazji zbyt szybko zapoznać się z tymi książkami...

  OdpowiedzUsuń
 5. "Wołanie kukułki" oraz opowieść o Ginko mogą być interesujące :)

  Przy okazji, zapraszam na nową recenzję ;)
  http://marcepankowy-swiat-ksiazek.blogspot.com/2013/11/morderca-pod-twoimi-drzwiami.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Juz nie moge sie doczekac! <3


  http://po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Z twojego spisu zapowiedzi interesuje mnie tylko "Lek na śmierć" Dashnera. Boże, ile ja się wyczekałem na finałową część! Pozdrawiam serdecznie, Avenix

  OdpowiedzUsuń
 8. Może "Wampir z tatuażem". Choć i tak bym się nie paliła do kupna. Chyba grudniowe nowości nie będą dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie! Ominęłam " Ginko. Księżycowy miesiąc". Tego chyba mogę wyczekiwać :D
   Wydaje się być ciekawą powieścią.

   Usuń
 9. Najbardziej czekam na książkę Rowling ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam z niecierpliwością na Rowling, ale muszę przyznać że Ginko kusi bajeczną okładką :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie pozycje w większym lub mniejszym stopniu mnie bardzo ciekawią, zobaczymy co z tego wyniknie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam serię Kerrelyn Sparks. Zatrzymałam się bodajże na 9 częsci, ale gdy moj tablet wróci z naprawy, wracam do nadrabiania lektury. Mam w planach także "Więźnia labiryntu" tym bardziej, że wychodzi ostatnia część. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ojj Panią Sparks bym chciała mieć w swojej kolekcji ;)
  Wampir z tatuażem na pewno podbije wiele serc. Moje na pewno! :) świetne książki się szykują w grudniu :)
  Pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...