Zapowiedź {Silos- Hugh Howey}

Hugh Howey – Silos
Polska premiera – 5.12.2013


Jeśli kłamstwa cię nie zabiją, uczyni to prawda... 


Jeden z największych bestsellerów książkowych ostatnich lat na rynku amerykańskim, sprzedany do ponad dwudziestu krajów. Powieść, która łączy elementy science-fiction, dystopii, postapokalipsy i powieści sensacyjnej w ultra wybuchową mieszankę, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.


“Silos” to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów New York Timesa.

Po wielkim sukcesie “Silosu” prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił sam Ridley Scott, reżyser takich klasyków jak “Obcy” czy “Łowca androidów”.

“Silos”, który został już mianowany Igrzyskami Śmierci dla dorosłych, to niezwykłe zaproszenie do wyjątkowo wykreowanej rzeczywistości, w której ludzkość zamieszkuje w ogromnym, podziemnym silosie.


Ta powieść odkryje przed Tobą prawdziwy labirynt tajemnic, sekretów i kłamstw i sprawi, że będziesz pochłaniał ją w napięciu do ostatniej strony.W przyszłości, gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi zamieszkujących gigantyczny, podziemny silos.

Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw.

By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad. Niektórzy jednak się na to nie godzą.

Ci stanowią największe zagrożenie – mają czelność marzyć i śnić, zarażać innych swoim optymizmem.

Czeka ich prosta i zabójcza kara: zostaną wypuszczeni na zewnątrz.

Jules jest jedną z takich osób.

Być może już ostatnią.

5 komentarzy:

 1. Sama nie wiem... Może i będzie fajna, ale kolejne porównanie do "Igrzysk Śmierci" trochę mnie zraża. Na prawie wszystkich pozycjach tego typu (czyt: dystopijnych, postapokaliptycznych) znajduje się właśnie to porównanie, ale jak miałam okazję się z nimi zapoznać, to wyszło na to, iż po za gatunkiem nie łączy ich dosłownie nic. Możliwe, że z tą książką będzie inaczej, ale nie wiążę wyższych nadziei... Jedyne co mnie przyciąga, to to, że Ridley Scott jest nią zachwycony. Uwielbiam "Obcego" (:

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej :) Ksiązkę zapowiadałem również u siebie na blogu. Wydaje się być naprawdę ciekawa i jestem nią mega zainteresowany, ale zobaczymy co z tego wyniknie. Chciałbym ją przeczytać jak najszybciej i się przekonać, czy naprawdę jest tak dobra. Pozdrawiam, Avenix.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam przeczucie, że okaże się równie, a nawet lepsza niż się zapowiada :D

   Usuń
 3. Przeczytalem 3 czesci w oryginale, to bedzie ciekawa pozycja w tej tematyce.

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...