Zapowiedzi kwietniowe

Olśniewające
Pretty Little Liars 11
Sara Shepard
Wydawnictwo  Otwarte
Data wydania: 3 kwiecień 2013

KAŻDY COŚ UKRYWA…
A.
Emily, Aria, Spencer i Hanna wpadają w panikę, gdy w Rosewood pojawia się Gayle. Ta wpływowa milionerka ma niejeden powód, by się na nich zemścić. Na dodatek tajemniczy nadawca SMS-ów wciąż wysyła niepokojące wiadomości. Czy dziewczyny znajdą sposób, by wyjść cało z opresji?Normalne marzenia
Kiersten White
Wydawnictwo Amber
Data wydania: 9 kwietnia 2013

Mnóstwo się zmieniło, odkąd Evie odeszła z Międzynarodowej Agencji Nadzoru nad Istotami Paranormalnymi ze swoim nowym chłopakiem Lendem. Wreszcie jest tak jak zawsze chciała – normalnie. Zupełnie normalne liceum, zupełnie normalna praca po szkole.
Ale zupełnie nienormalna przeszłość Evie nie pozwala o sobie zapomnieć i zjawia się pod postacią Retha – jej byłego chłopaka-elfa. Już wystarczająco przerażające jest to, co Reth przed nią odkrywa. A teraz jeszcze
wybucha wojna wśród paranormali i tak się fatalnie składa, że stawką w niej jest… Evie.
A tak marzyła, żeby wszystko było normalnie…

Iskra
Amy Kathleen Ryan
Wydawnictwo Jaguar
Data wydania: 17 kwiecień 2013

Po desperackiej ucieczce z Nowego Horyzontu, Waverly wreszcie znalazła się na Empireum. Ale ukochany statek, jedyny dom, jaki kiedykolwiek miała, nie przypomina miejsca, które opuściła. Kieran zmienił się nie do poznania. Z następcy kapitana stał się fanatycznym religijnym przywódcą. Na Empireum trwa cicha, ale wyniszczająca wojna. Kieran kontra Seth. Waverly nie potrafi zaufać do końca żadnemu z nich. Wie, że sytuacja będzie pogarszać się z dnia na dzień, nim nie odbiją ostatnich ocalałych dorosłych członków załogi. Jak jednak tego dokonać?
Nieoczekiwanie Empireum wstrząsa potężna eksplozja. Podejrzenia od razu padają na Setha i spędzającą z nim wiele czasu Waverly. Na statku nie ma miejsca dla zdrajców. Seth i Waverly muszą odkryć sabotażystę, inaczej stracą wolność. Albo życie.


Silver
Asia Greenhorn
Wydawnictwo Dreams
Data wydania: 22 kwiecień 2013

 Winter nie może uwolnić się od demonów przeszłości, dręczy ją świadomość, że walczą w niej dwie natury: ludzka i wampirza. W żyłach dziewczyny płynie krew Dwóch Ras, dająca moc, która może okazać się zabójcza. Istnienie młodej Starr nie jest już tajemnicą, co jeszcze bardziej osłabia kruchy Pakt. Londyn zalewa fala przemocy, prawda o sekretnym świecie wampirów może wyjść na jaw, a to miałoby katastrofalne skutki.
Aby chronić swoich bliskich, Winter musi opuścić Cae Mefus i stawić czoło podszeptom Pragnienia, które zatruwa jej umysł. Niestety może być już za późno, aby uratować Rhysa. Nieśmiertelność, którą mu ofiarowała jest równocześnie okrutnym wyrokiem.


Na skrzydłach czasu
Aleksandra Kromp
Wydawnictwo Novae Res
Data wydania: 4 kwiecień 2013

12 sierpnia 2008 roku Maida i jej chłopak Aleks jedzą śniadanie. W odwiedziny przychodzi do nich kolega o imieniu Ragner. Maida zostawia mężczyzn samych, idąc na górę do płaczącej Sary – swojej córki. I wtedy słyszy strzał...

To Ragner strzelił do Aleksa, a teraz chce zabić ją. Niespodziewanie w pokoju, gdzie Maida szuka schronienia, pojawia się młody nieznajomy i ratuje ją z opresji. Dla Aleksa jest już jednak za późno na pomoc – nie żyje.

Tajemniczy wybawca, który okazuje się być opiekuńczym aniołem Maidy, przekonuje ją, że mężczyznę można uratować. Trzeba tylko cofnąć się w czasie i zmienić kilka decyzji.

Tak więc Maida ma znowu siedemnaście lat i dopiero zaczyna swój związek z Aleksem... Szybko przekonuje się, że niemal wszystko w jej życiu jest kłamstwem… ANGELFALL, Opowieść Penryn o końcu świata
Susan Ee
Wydawnictwo Filia
Data wydania: 17 kwietnia 2013

Ziemię ogarnęły ciemności. Państwa upadły, szpitale, szkoły i urzędy stoją puste, nie działają komórki. Za dnia na ulicach rządzą brutalne gangi, ale kiedy zapada mrok wszyscy wracają do kryjówek, kryjąc się przed grozą Najeźdźców. Anioły. Niektóre piękne, inne jakby wyjęte z najgorszych koszmarów, a wszystkie nadludzko potężne. Przez wieki uważaliśmy je za swoich stróżów, teraz okazały się agresorami siejącymi śmierć. Dlaczego zstąpiły na ziemię? Z czyjego rozkazu? Jaki mają plan? Czy ludzie zdołają im się przeciwstawić?
 
Siedemnastoletnia Penryn wyrusza w desperacki pościg, żeby uratować życie młodszej siostry.  Żeby zwiększyć swoje szanse musi zjednoczyć siły ze swoim wrogiem. Oboje przemierzają Kalifornię, niegdyś piękną i słoneczną, dziś kompletnie zniszczoną i wyludnioną,
a wszechobecna śmierć niejednokrotnie zagląda im w oczy.

 

 
Powrót Bogini tom. 1 i 2
P.C. Cast
Wydawnictwo Mira
Data wydania: 26 kwiecień 2013

TOM 1: Shannon prowadzi szczęśliwe życie w mitycznym Partholonie. Wojna z Fomorianami skończyła się zwycięstwem, jej mąż, szaman ClanFintan, wrócił do domu. Poddani kochają ją i czczą jako wybrankę bogini Epony.  Nic nie zapowiada nadciągającego niebezpieczeństwa… Pewnego dnia Shannon traci przytomność. Budzi się w realnym świecie, z którego tak łatwo zrezygnowała i od którego odwykła. Powrót do rzeczywistości okazuje się bardzo bolesny. Za Shannon trafiły tu też siły zła, gotowe zniszczyć wszystko, co jest jej drogie.

TOM 2: Shannon z trudem odnajduje się w realnym świecie. Jest przerażona odkryciem, że tu jej miejsce zajęła Rhiannon, prawdziwe wcielenie bogini Epony. Okrutna Rhiannon z rozmysłem krzywdzi bliskich Shannon. Jest potężna, bo przyzywa na pomoc siły ciemności. Nie odczuwa wyrzutów sumienia, a czynienie zła sprawia jej przyjemność.
21 komentarzy:

 1. Na Iskrę czekam z niecierpliwością, boska okładka <3

  OdpowiedzUsuń
 2. W kwietniu najbardziej oczekuję "Iskry". Wczoraj właśnie skończyłem czytać Blask i dzisiaj zamierzam go zrecenzować c:

  OdpowiedzUsuń
 3. ''Angelfaall'' to coś dla mnie.
  Szkoda, że tak zepsuli okładkę ''Iskry'', tamta była sporo ładniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się doczekać Iskry i Powrotu bogini.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tych zapowiedzi i na pewno zdobędę Angelfall - nie ma bata! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam zamiar przeczytać całą serię Pretty LIttle Liars, więc pierwsza zapowiedź mnie interesuje.
  I mimo że nie przepadam za tego typu książkami to reszta też wydaje się być interesująca. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Same świetne tytuły. To już kwiecień? Matko, ale zleciało, kiedy człowiek zdąży to przeczytać:P

  OdpowiedzUsuń
 8. Angelfall. Czytałam po angielsku i chcę capnąć polską wersję <3
  Dobre, całkiem mocne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wyczekuję Angelfall, to mój must have. Premiera dzień po moich urodzinach, więc zastrzyk gotówki pozwoli mi na jej kupno :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Angelfall" i "Olśniewające" to moje absolutne must-have na ten miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Co widzę zapowiedzi to sobie przypominam o kolejnej książce, którą muszę przeczytać :D Z tych przedstawionych przez Ciebie będą to Angelfall i Iskra :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Angelfall i Na skrzydłach czasu - coś zdecydowanie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 13. ciekawi mnie Na skrzydłach czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Naprawdę, ten miesiąc zapowiada się ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
 15. "Olśniewające" czytałam, "Angelfall" będę czytać. "Iskrę" mam w planach, a opis "Na skrzydłach czasu" bardzo mnie zaciekawił! :D

  OdpowiedzUsuń
 16. najkbardziej oczekuje 'na skrzydłach czasu' :)

  OdpowiedzUsuń
 17. O matko koniecznie muszę przeczytać "Na skrzydłach czasu" co za piękna okładka !! I opis ... teraz jest to książką, którą pożądam najbardziej ! Dzięki, że mi o niej powiedziałaś :D

  OdpowiedzUsuń
 18. "Na skrzydłach czasu" to genialny pomysł na książkę. Mam nadzieję, że wykonanie będzie równie dobre.
  "Angelfall" próbowałam kiedyś czytać i w połowie mnie znudziło. Raczej nie skończę tej książki.
  Nie ma na świecie większego grafomaństwa, od tego prezentowanego przez panie P.C. Cast. Choć może autorka "50 twarzy...". Trudny wybór.

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...