Zapowiedzi na marzecWybrani

C.J. Daugherty
Wydawnictwo: Moon Drive
Premiera  6 marca   
                           
Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?
Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?
Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?


Requiem

Lauren Oliver
Wydawnictwo: Moon Drive
Premiera 20 marca

Rewolucja rozlewa się na cały kraj, oddziały rządowe śledzą i brutalnie tępią grupy Odmieńców. Jako członkini ruchu oporu Lena znajduje się w samym centrum konfliktu. Rozdarta między Aleksem i Julianem walczy o swoje życie i prawo do miłości.
W tym samym czasie Hana prowadzi bezpieczne, pozbawione miłości życie u boku narzeczonego – nowego burmistrza Portland. Wkrótce drogi dziewczyn znów się zejdą, a ich spotkanie doprowadzi do bolesnej konfrontacji.
Czy można wybaczyć zdradę? Czy mury wreszcie runą?


Dziewczyna, którą kochały pioruny

Bosworth Jennifer
Wydawnictwo: Amber
Premiera 7 marca

 Mia Price to dziewczyna,którą kochają pioruny.
Los Angeles jest jednym z niewielu miejsc, gdzie czuje się bezpieczna. Do czasu gdy trzęsienie ziemi niszczy miasto.
Wokół panuje chaos. Plaże zmieniają się w gigantyczne wioski namiotów. Śródmieście jest rumowiskiem. Nocami w opuszczonych budynkach odbywają się dzikie imprezy. Ich uczestników przyciąga w ruiny moc, której nie potrafią się oprzeć.
Dwie walczące ze sobą sekty gromadzą coraz więcej wyznawców. I obie widzą w Mii klucz do wypełnienia dwóch apokaliptycznych proroctw...
Tajemniczy Jeremy obiecuje ją chronić, lecz czy jest tym, za kogo się podaje? Mia nie jest tego pewna. Wie tylko, że jego dotyk jest bardziej elektryzujący niż uderzenie pioruna…


Partials

Dan Wells
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera 20 marca 

Rasa ludzka wymiera. Po wojnie z Partialsami, wychodowanymi w laboratoriach, zmodyfikowanymi genetycznie żołnierzami, pozostała ledwie garstka ocalałych. Ale to nie krwawe walki zdziesiątkowały ludzkość. Partialsi, niewdzięczne dzieci naukowców, wypuścili śmiercionośny wirus, RM, który wybił ponad 99% ludności. Od ponad dekady na świat nie przyszło ani jedno zdrowe dziecko…
W enklawie ludzi na Long Island panuje twarde prawo – każda kobieta, która ukończyła siedemnasty rok życia musi zajść w ciążę i urodzić dziecko. Z nadzieją, że właśnie ono przetrwa. Że będzie miało gen odporności na RM. I że dzięki niemu uda się stworzyć szczepionkę… Przez ostatnie lata asystująca w szpitalu Kira widziała już dość śmierci. Gdy Rada chce po raz kolejny obniżyć wiek reprodukcyjny, dziewczyna, mając już dość rozpaczy kolejnych młodych matek, zaczyna szukać rozwiązania problemu na własną rękę. Wiadomo, że wirus działa wyłącznie na ludzi, Partialsi pozostali odporni. Już od lat nikt nie widział ich oddziałów. Kira wierzy, że to właśnie w ciałach stworzonych w laboratoriach superżołnierzy znajduje się klucz do rozwiązania zagadki RM. Chce znaleźć i pojmać jednego z nich – nawet za cenę rozpętania kolejnej wojny…


Karmazynowa korona. Siedem Królestw - Księga IV

Cinda Williams Chima
Premiera 20 marca
Wydawnictwo: Galeria Książki

Tysiąc lat temu dwoje młodych kochanków zostało zdradzonych – dla Algera Waterlowa oznaczało to śmierć, dla Hanalei, królowej Fells, życie bez miłości. Teraz ponownie królestwo Fells zdaje się drżeć w posadach. Młoda królowa Raisa ana’Marianna ma poważne problemy z utrzymaniem pokoju nawet w murach własnego zamku. Napięcia między czarownikami a klanami sięgnęły zenitu. W sytuacji, gdy sąsiednie królestwa próbują wykorzystać wewnętrzne waśnie w Fells do własnych celów, Raisa liczy na zjednoczenie swojego ludu przeciwko wspólnemu wrogowi. Jednakże równie groźnym przeciwnikiem może być ten, którego królowa darzy uczuciem. Poruszanie się wśród meandrów polityki nigdy jeszcze nie było tak niebezpieczne, a dawny herszt ulicznego gangu Han Alister wydaje się wzbudzać wrogość zarówno klanów, jak i czarowników. Jego jedynym sojusznikiem jest Raisa. Han nie potrafi oprzeć się uczuciom wobec niej, choć wie, że to igranie z ogniem. Niebawem Han odkrywa tajemnicę, uważaną za dawno zapomnianą – informację o takiej mocy, że może zjednoczyć ludność Fells. Czy zabierze ten sekret do grobu, nie zdążywszy go wykorzystać? Wstrząsająca prawda przysłonięta powtarzanymi przez tysiąc lat kłamstwami w końcu wychodzi na jaw w tym błyskotliwym zakończeniu serii o Siedmiu Królestwach.

28 komentarzy:

 1. Z chęcią przeczytałabym "Wybranych" - nie mogę się już doczekać premiery :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej kuszą ''Wybrani'' oraz ''Partials'' chociaż na żadną z nich nie zapoluję tuż po premierze.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ze wszystkimi z chęcią bym się zapoznała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poza ostatnim wszystkie to moje must have. ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Wybranych i Requiem to konieczność :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawi mnie "Dziewczyna, którą kochały pioruny".
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie bez ostatniej powieści to moje MUST HAVE.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe zapowiedzi. "Wybrani" są świetni :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Dziewczyna, którą kochały pioruny" to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie wczoraj zamówiłam "Wybranych", nie mogę się doczekać, kiedy książka do mnie dotrze :)

  OdpowiedzUsuń
 11. 3 pierwsze są dla mnie.:d

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam z niecierpliwością na Requiem :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wybranych mam na półce - kupiłam przedpremierowy egzemplarz - przeczytam 3 recenzenckie i ta będzie w kolejce :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Wybranych" już czytałam i jestem wielką fanką Cartera, za to czekam na ukochane "Requiem"!

  OdpowiedzUsuń
 15. "Wybranych" jak najbardziej polecam :D Reszty jestem bardzo ciekawa. Z największą niecierpliwością czekam na "Karmazynową koronę" :D

  OdpowiedzUsuń
 16. "Wybrani" są już na mojej półce i jutro mam zamiar zacząć czytać. Jeżeli chodzi o "Requiem" to na razie muszę sobie odpuścić, bo dopiero wczoraj przyjechało do mnie "Delirium", więc zapewne chwilkę mi zajmie dojście do trzeciego tomu, ale bardzo chętnie przeczytałabym "Partials" ;) Mam nadzieję, że będę miała taką okazję ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja też czekam na te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Czekam na trzy pierwsze pozycje;)

  OdpowiedzUsuń
 19. O kurcze, wychodzi już czwarta część Siedmiu Królestw, a ja przeczytałam tylko pierwszą - jestem nieźle w tyle :) Z pozostałych książek słyszałam tylko o "Wybranych"... zresztą ciężko chyba byłoby ich nie kojarzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Czekam na "Wybrani". Pozdrawiam ; )

  OdpowiedzUsuń
 21. "Dziewczynę którą kochały pioruny" mam za sobą, PArtials zaczęłam teraz po angielsku i póki co nic szczególnego.. zobaczymy jak to bedzie dalej.

  OdpowiedzUsuń
 22. Same ciekawe tytuły w marcu widzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Coraz bardziej przekonuję się do "Wybranych". No i "Requiem" <3 Ja już chcę!

  OdpowiedzUsuń
 24. wybrani mają ostatnio bardzo silną reklamę, ale im więcej się o nich pisze, tym mniejszy mam zapał by po nich sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 25. Z niecierpliwością czekam na "Wybranych" :-)

  OdpowiedzUsuń
 26. Jeśli chodzi o marzec to czekam na dwie książki 'Requiem' o której piszesz i 'Jestem Grimalkin' z serii Kronik Wardstone. Już nie mogę się doczekać! ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Czekam na wszystkie książki poza tą ostatnią :D

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...