3 w 1 czyli przypominajka, info i zapowiedzi!


Po pierwsze:

Do konkursu możecie zgłaszać się jeszcze caaaały dzień. Potem uważnie przeczytam każdą z Waszych prac i wyłonię zwycięzcę. Nie będzie łatwo, ale chyba jakoś dam radę.
 

Po drugie:

Zapewne już kilka (kilkadziesiąt ;)) razy wspominałam, że mam dużo nauki co się równa z brakiem czasu na czytanie i inne rzeczy. Tak jakoś wychodzi, że coraz mniej komentuję Wasze notki i recenzje, ale spokojnie, czytam praktycznie każdą, bo przecież bez nich nie wiedziałabym jakie książki mam sobie kupować :) Przebrnę tylko przez konkurs z matematyki i wracam z recenzją Finale i zapewne kolejnym zacnym konkursiwem.

Po trzecie:

Premiera 28 listopada 2012
Miasto zagubionych dusz- Cassandra Clare
Wydawnictwo Mag

Jace jest teraz sługą zła, związanym na wieczność z Sebastianem. Tylko mała grupka Nocnych Łowców wierzy, że można go uratować. Żeby to zrobić, muszą zbuntować się przeciwko Clave. I muszą działać bez Clary. Bo Clary rozgrywa niebezpieczną grę zupełnie sama. Ceną przegranej jest nie tylko jej własne życie, ale również dusza Jace’a. Clary jest gotowa zrobić dla niego wszystko, ale czy nadal może mu ufać? I czy on jest naprawdę stracony? Jaka cena jest zbyt wysoka, nawet za miłość?

 

Premiera 28 listopada 2012
Wróżbiarze- Libba Bray
Wydawnictwo Mag
Lata dwudzieste w Nowym Jorku. Chłopczyce i tancerki rewiowe, jazz i dżin. Czasy po wojnie, ale przed kryzysem. Dla pewnej grupy złotej młodzieży to okazja, by bawić się jak nigdy wcześniej.
Dla Evie O’Neill to ucieczka. Nigdy nie pasowała do małego miasteczka w stanie Ohio, a kiedy wywołuje kolejny skandal, rodzice wysyłają ją do wielkiego miasta, by zamieszkała z wujem. Dla dziewczyny to nie wygnanie, a spełnienie marzeń – szansa, by pokazać, że jest nowoczesna do szpiku kości i niewiarygodnie odważna.
Niestety, Nowy Jork to nie tylko jazz i rewia. Ma swoją mroczną stronę. W mieście giną młodzi ludzie. To nie są zbrodnie w afekcie. Są okrutne. Starannie zaplanowane. I niepokojąco podobne do ilustracji z zapomnianej księgi. A nowojorska policja nie potrafi samodzielnie rozwiązać tej sprawy.
Evie nie uciekała jedynie przed ograniczeniami życia w Ohio, lecz również przed świadomością, czego może dokonać. Ma tajemnicę. Niezwykłą moc, która mogłaby pomóc w złapaniu zabójcy – o ile on nie dopadnie jej wcześniej.

 

Premiera 26 listopada 2012
Próby ognia- James Dashner
Wydawnictwo Papierowy Księżyc

„Próby Ognia” to długo oczekiwany drugi tom bestsellerowej
trylogii „Więzień Labiryntu”.
Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie.
W Labiryncie życie było łatwe. Było jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu.
Spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, Ziemia stała się krainą zniszczenia, penetrowaną przez Poparzeńców, ludzi zarażonych Pożogą.
Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie. Muszą przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni.
Ale DRESZCZ przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek. Wiele krwawych niespodzianek...
Thomas może tylko zastanawiać się, czy sekret do wolności tkwi w jego głowie, czy też na zawsze będą zdani na łaskę DRESZCZU...

 

Premiera 28 listopada 2012
Wiśniowy dworek- Katarzyna Michalak
Wydawnictwo Literackie
"Wiśniowy Dworek" to kolejna pełna ciepła, nastrojowa powieść Katarzyny Michalak. Autorka opowiada wzruszającą historię o rodzinnych sekretach, w książce pojawia się także wątek sensacyjny. Bohaterkami są dwie kobiety z dwóch różnych światów. W Wiśniowym Dworku, gdzieś pod litewską granicą, mieszka Danusia. Jest dyrektorką wiejskiej szkoły, nauczycielką z powołania. Kocha swoją pracę i nie wyobraża sobie życia w wielkim mieście, pełnym zgiełku i zagonionych ludzi. Na warszawskim Mokotowie, niedaleko parku Morskie Oko, ma swój luksusowy apartament Danka. To przebojowa bizneswoman, zatrudniona w międzynarodowej korporacji. Nie wyobraża sobie mieszkania na wsi, gdzie życie toczy się powoli, a jego rytm wyznacza przyroda. Te dwie kobiety pozornie dzieli wszystko. Ale łączy je pewna tajemnica i... mężczyzna, który przybył z przeszłości, by odebrać to, co do niego należy.

Na koniec efekt mojego buszowania po youtube :) Miłego słuchania.

17 komentarzy:

 1. Jakie wspaniałe książki w zapowiedziach. Już nie mogę się doczekać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę koniecznie przeczytać "Miasto zagubionych dusz" i "Wróżbiarzy" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niecierpliwie czekam na Miasto zagubionych dusz! *_*

  OdpowiedzUsuń
 4. Z brakiem czasu się nie przejmuj, to chyba dopada każdego:) A z powyższych książek czekam na "Miasto zagubionych dusz":D

  OdpowiedzUsuń
 5. Z niecierpliwością czekam na Wiśniowy Dworek *.*

  OdpowiedzUsuń
 6. Koniecznie muszę dostać w swoje łapki "miasto Dusz" i "Wróżbiarzy" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam z nie cierpliwością na kolejną książkę Cassandry Clare.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z tych wszystkich książek najbardziej zainteresowali mnie "Wróżbiarze".

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mogę doczekać się "Miasta Zagubionych Dusz" <3

  OdpowiedzUsuń
 10. "Wróżbiarzy" bardzo chcę zdobyć i tak samo "Próby Ognia". ;3

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie zapowiedzi mnie bardzo interesują :D Chociaż "Wiśniowy dworek" mam już za sobą :D Szczerze polecam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba najbardziej czekam na Próby Ognia. ^^

  OdpowiedzUsuń
 13. Moja droga, doszło moje zgłoszenie? U mnie pisałaś, że nie, a wysłałam na bank, tylko troszkę później. ;3

  OdpowiedzUsuń
 14. Wróżbiarze!
  Libba Bray jest świetną pisarką, muszę mieć jej nową książkę!

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie widzę nic dla siebie, ale inni na pewno znajdą :)

  Zapraszam na moje wyzwanie!
  http://wyzwanie2013.blogspot.com/2012/11/1.html

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...