Zapowiedzi październikowe


„Podzieleni”- Neal Shusterman
Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Premiera 17 października 2012

„Podzieleni” Neala Shustermana to rewelacyjny, wielokrotnie nagradzany thriller dystopijny, który nie tylko trzyma w napięciu do ostatniej strony, ale również zmusza do myślenia i zastanowienia się nad wartością ludzkiego życia.

„Podzieleni” to zapierająca dech w piersiach powieść, która przeraża niezwykłą wizją wykreowanego świata, w którym rodzice mogą oddać swoje dziecko do okrutnego procesu „podzielenia”.

Poznaj wstrząsający świat, który być może jest bliżej niż nam się wydaje...

Druga Wojna Domowa toczyła się o prawa reprodukcyjne. Po latach krwawych walk między Obrońcami Życia a Zwolennikami Wolnego Wyboru uchwalono mrożący krew w żyłach kompromis: Życie ludzkie jest nienaruszalne od momentu poczęcia, aż do wieku lat trzynastu. Jednakże pomiędzy trzynastym a osiemnastym rokiem życia, rodzice mogą zdecydować się na „podzielenie” swojego dziecka, wskutek czego, wszystkie jego organy zostają przeszczepione różnym biorcom. Można się zatem takiego dziecka pozbyć, jednak formalnie rzecz biorąc jego życie nie dobiega końca.

Connor sprawia swoim rodzicom zbyt wiele kłopotów, Risa, wychowanka domu dziecka, nie jest wystarczająco utalentowana, aby opłacało się ją utrzymać przy życiu. Levi natomiast jest dziesięciorodnym – dzieckiem poczętym i wychowanym przez religijną rodzinę w celu złożenia w ofierze w procesie podzielenia.

Connor, Risa i Levi - trójka nastolatków oddanych do podzielenia - uciekają z transportu i próbują uniknąć okrutnego losu. Połączeni przez los, wspólnie udają się w desperacką podróż napędzaną przez nieustanną walką o życie. Jeśli uda im się przetrwać do osiemnastych urodzin – będą bezpieczni. Jednak w świecie, w którym system pragnie dopaść każdy kawałek ich ciała, pełnoletność wydaje się być bardzo odległa.
 
„Pandemonium”- Lauren Oliver
Wydawnictwo Otwarte
Premiera 3 października 2012
A jeśli pokochasz największego wroga?
Lena żyje w świecie, w którym [miłość] uznano za niebezpieczną chorobę. Ludzie poddawani są zabiegowi, po którym już nigdy nie będą mogli kochać. Tuż przed operacją dziewczyna zakochuje się w Aleksie. Ich wspólna ucieczka kończy się tragicznie… Wśród dymu i płomieni Lena widzi twarz ukochanego po raz ostatni.
Z utraconej [miłości] i bólu rodzi się nowa Lena Morgan Jones – członkini ruchu oporu. Podejmuje się najbardziej niebezpiecznej misji. Na jej drodze staje tajemniczy Julian.
Zobacz, do czego jest zdolna dziewczyna taka jak Ty!
Pasjonująca opowieść o buncie i zakazanej [miłości].
„Pretty Little Liars. Uwikłane”- Sara Shepard
 
Wydawnictwo Otwarte
Premiera 17 października
Kolejny tom popularnej serii „Pretty Little Liars”
WYDAJE WAM SIĘ, ŻE TO WSZYSTKO, CO WIEM? TO TYLKO WIERZCHOŁEK GÓRY LODOWEJ, A JA DOPIERO SIĘ ROZKRĘCAM…
A.
Po pamiętnych wakacjach na Jamajce Emily, Aria, Spencer i Hanna próbują rozpocząć nowe życie. Niestety przeszłość upomina się o nie w najmniej oczekiwanym momencie, a tajemniczy nadawca SMS-ów znów wkracza do akcji.
Czy dziewczyny przyznają w końcu, że w starciu z A. nie mają szans?
„Nevermore. Cienie”- Kelly Creagh
Wydawnictwo Jaguar
Premiera 17 października 2012
Drugi tom książki “Nevermore: Kruk”, gotyckiego romansu opartego na twórczości Edgara Allana Poego.
Varen zniknął. Schwytany w pułapkę koszmarnej rzeczywistości, gdzie chore sny Edgara Allana Poego stają się jawą, znajduje się poza zasięgiem żywych i umarłych. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić. Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku spełnia toast na grobie pisarza i który w ciągu ostatnich miesięcy oszukiwał ją i zwodził. Tylko on ma klucz do innego świata...
Kiedy Isobel znajduje wreszcie przejście, odkrywa, że miejsce, w którym przebywa Varen zdążyło się zmienić. Pełen bólu i przerażających istot świat zamieszkują teraz również stworzenia, które zrodziły się w pełnym gniewu umyśle chłopaka. Miłość przemienia się w nienawiść, radość w smutek, śmiech w płacz. Stając naprzeciw Varena, Isobel zaczyna rozumieć, że jej ukochany stał się jej największym, śmiertelnym wrogiem.
„Zbuntowana”- Veronica Roth
Wydawnictwo Amber
Premiera 17 października 2012
Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) – to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.
Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest NIEZGODNY – i musi być wyeliminowany...

Dzień, kiedy szesnastoletnia Tris dokonała wyboru, powinien zostać uczczony świętowaniem przez frakcję, do której przystąpiła – jednej z pięciu, jakie istnieją w zniszczonym katastrofą Chicago. Zamiast tego zakończył się tragedią. Przejście z Altruizmu do Nieustraszoności zburzyło jej świat, pozbawiło rodziny, zmusiło do ucieczki, ale i połączyło z Tobiasem – Nieustraszonym o stalowych oczach.
Od tamtej chwili walka frakcji przerodziła się w otwartą wojnę. A podczas wojny trzeba stanąć po jednej ze stron. Wybory są jeszcze bardziej dramatyczne – i jeszcze bardziej nieodwołalne. Zwłaszcza dla Tris, NIEZGODNEJ, która wciąż zmaga się z natrętnymi pytaniami o konsekwencje swojej decyzji, z żalem i wyrzutami sumienia, swoją tożsamością i lojalnością, polityką i miłością. Lecz wstrząsające nowe odkrycia i zmieniające się sojusze sprawią, że musi ujawnić prawdę o sobie. Nawet jeśli miałaby stracić wszystko. A żeby ocalić tych, których kocha, musi złamać niewzruszone reguły swojego bezwzględnego świata…
„Saga Księżycowa. Cinder”- Marissa Meyer
Wydawnictwo Egmont
Premiera 17 października 2012
Orientalny Pekin przyszłości przynosi barwny, hałaśliwy krajobraz miasta, który ciekawi niejednego Europejczyka. „Sagi księżycowe. Cinder” Marissy Meyer wywraca do góry nogami wizerunek Państwa Środka.
Wraz z Cinder główną bohaterką znajdujemy się w zdziesiątkowanym przez śmiertelną plagę mieście. Dziewczyna jest cyborgiem o tajemniczej przeszłości, jednocześnie obywatelem drugiej kategorii. Sprawę komplikuje piętno nałożone na nią przez macochę, jakoby była winna śmierci swojej przyrodniej siostry. W jej życiu niespodziewanie pojawia się książę, który nalega by wybrała się z nim na bal. To jednak jest niemożliwe, gdy okazuje się też, że ona sama jest zaginioną księżniczką śmiertelnych wrogów mieszkańców Ziemi.
Cinder to współczesna opowieść o Kopciuszku, łącząca klasyczną baśń z futurystyczną powieścią. Inteligentna, wywrotowa historia mająca swój początek dawno, dawno temu… Niebywała podróż do odległej krainy.
 
Wypatrzyliście coś dla siebie?

32 komentarze:

 1. Wszystko chcę mieć i przeczytać. Zbankrutuję. xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na Cinder :D Napisałabym też, że na Pandemonium, ale już mam i czytam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. „Pandemonium" znalazło się także na mojej liście natomiast pierwszy raz słyszę o Sagach księżycowych - interesująca zapowiedź

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawie wszystkie książki są kontyunacją innych powieści, których ja jak nie razie nie miałam okazji przeczytać. Jednak interesująca wydaje się ostatnia pozycja:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie zakupię Uwikłane, będę kontynuować PLL do końca. :3 Ze "Zbuntowaną" mi się nie śpieszy, 1 część nie była aż tak genialna. A "Sagę Księżycową" chyba uda mi się dorwać. :3 Zacna pozycja się wydaje. :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie jestem w trakcie lektury Pandemonium i stwierdzam, że dorównuje pierwszej części w pewnym stopniu :)
  Z chęcią dorwę Zbuntowaną oraz ogółem PLL, nigdzie nie mogę dostać trzeciej części serii ;c

  OdpowiedzUsuń
 7. Podzielonych czytam i z ręką na sercu mogę stwierdzić, że jest świetna! Pandemonium pragnę zdobyć, tak samo z Nevermore i Saga księżycową ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Od dawna poluję na PLL, ale moja biblioteka nie posiada nawet pierwszej części. Chciałabym sięgnąć także po "Pandemonium", ale najpierw muszę dorwać "Delirium". A i "Nevermore" mnie kusi... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Praktycznie wszystko z tej listy mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej czekam na "Podzielonych" i "Pandemonium" :) resztą również jestem zainteresowana ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo chcę "Nevermore", koniecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam na Cinder i Nevermore 2! A podzielonych właśnie przeczytałam i szczerze polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pandemonium czytałam, świetne!
  Czekam jak na szpilkach na Zbuntowaną!

  OdpowiedzUsuń
 14. "Pandemonium" i "Uwikłane" to dwie książki, które koniecznie muszą znaleźć się na mojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Podzieleni, Pandemonium, Zbuntowana i Cinder to będą moje priorytety ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. o "podzielonych" już słyszałam i chętnie bym przeczytała, jeśli chodzi o "pandemonium" i "nevermore" to jeszcze nie czytałam pierwszych części, ale mam nadzieję to zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja chcę wszystko, wszystko!!!!
  A portfel już przechodzi kryzys :D

  OdpowiedzUsuń
 18. PLL,PLL,PLL,PLL,PLL,PLL,PLL,PLL <3 *_*

  OdpowiedzUsuń
 19. Koniecznie muszę przeczytać "Nevermore.Cienie" i "Sagę księżycową"! ^^

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy znalazłabym coś dla siebie? Oczywiście. Gdybym mogła przygarnęłabym wszystko, jednak priorytetem dla mnie byłaby książka Podzieleni :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Same ciekawe propozycje. Aż trudno wybrać jedną czy dwie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam już Shustermana i na pewno przeczytam. Na resztę pewnie nie starczy mi czasu...

  OdpowiedzUsuń
 23. Ciekawe zapowiedzi. Przyznam się, że najbardziej chciałbym przeczytać ,,Cinder'', choć inne pozycje także wydają się interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 24. Na pewno siegne jak najszybciej po Zbuntowana :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 25. "Podzieleni" i "Pandemonium" już za mną - genialne książki! Za to "Nevermore.Cienie" i "Zbuntowana" mam w planach:D

  OdpowiedzUsuń
 26. Chciałabym poznać "Sagę księżycową " :)

  OdpowiedzUsuń
 27. okładka książki „Podzieleni”- Neal Shusterman mnie przeraża:D

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo ciekawe zapowiedzi. Koniecznie będę musiała przeczytać "Nevermore. Cienie" ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. "Pandemonium" już u mnie gości :) A na ostatnie trzy pozycje, które wymieniłaś czekam niecierpliwie :)

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...