Dzielę się książkami

 

Jeszcze tylko kilkanaście dni dzieli nas od kolejnej, trzeciej już edycji Akcji Społecznej „Dzielę się książkami”, organizowanej w 2012 roku przez Fundację „Dziecko i Kultura” (w roku ubiegłym przez firmę Qlturka.pl) we współpracy z Silesia Expo (organizatorem Targów Książki w Katowicach), portalem Qlturka.pl i Fundacją „Miasto Słów”.

Sponsorami Akcji są DPD Polska i Firma Księgarska Olesiejuk.

 Od 7 do 9 września, przez cały czas trwania Targów Książki w Katowicach, czekać będziemy na wszystkie chętne dzieci (i dorosłych też), które zechcą przynieść wybraną ze swoich zbiorów książkę i podarować ją dzieciom pozbawionym kontaktu z literaturą, przebywającym w domach dziecka, szpitalach, hospicjach, a także pod opieką świetlic środowiskowych. Część książek przekażemy także do małych wiejskich bibliotek i do tworzących się biblioteczek polonijnych, m.in. w Danii i na Ukrainie.

W stoisku portalu Qlturka.pl/Fundacji „Dziecko i Kultura” będzie można nie tylko zostawić przyniesioną książkę, ale także wziąć udział w twórczych działaniach.

Gorąco zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do przekazywania informacji o naszej Akcji dalej, do drukowania plakatu, a także osobistego – wraz z dziećmi, udziału w zbiórce.

Targi Książki w Katowicach

Data i miejsce:
7-9 września 2012
7 września 2012 (piątek) - 10:00 - 17:00
8 września 2012 (sobota) - 10:00 - 18:00
9 wrzesnia 2012 (niedziela) - 10:00 - 16:00

 Hala Widowiskowo-Sportowa SPODEK
Al. Korfantego 35
Katowice

 Pierwsza edycja akcji społecznej „Dzielę się książkami”, przeprowadzona przez firmę Qlturka.pl we współpracy z Fundacją „Miasto Słów” w 2011 roku podczas Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (2- 5 czerwca) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Udało się zebrać ponad tysiąc książek, które dzięki firmie DPD Polska, sponsorowi Akcji, zostały dostarczone do 50 placówek (domów dziecka, hospicjów, szpitali i świetlic środowiskowych) na terenie całego kraju.

Głównymi darczyńcami były dzieci, które przynosiły wybrane przez siebie książki, chcąc podarować je potrzebującym. Akcję wsparły także wydawnictwa, przekazując egzemplarze; dużo książek podarował też organizator konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów – Radio Kraków, „Dziennik Polski”, Biblionetka.pl itp.

Podczas pierwszej tegorocznej edycji, zorganizowanej podczas Warszawskich Targów Książki (9-13 maja) zebraliśmy 2 tys. książek, które trafiły do 50 placówek w całym kraju.

Ewa Świerżewska
Prezes Fundacji „Dziecko i Kultura”
Koordynatorka Akcji społecznej „Dzielę się książkami” 

Więcej o Akcji:

10 komentarzy:

 1. Ponieważ się tam wybieram, to mam nadzieję, że uda mi się coś dać od siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialna akcja, szkoda tylko, że nie będzie mnie w Katowicach...

  OdpowiedzUsuń
 3. Do Katowic mam bardzo daleko, a szkoda :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobra akcja, ale niestety do Katowic daleko :( oby ta akcja się szerzyła.
  Pozdrawiam. Mania. Zapraszam mania1269.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo żałuję, że mam tak daleko do Katowic, bo akcja jest fantastyczna!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna akcja! Szkoda, że nie dostanę się w tym roku do Katowic, ale jeżeli kiedyś będę to coś wezmę. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna akcja! Popieram!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, tylko jak zwykle daaleeeko ode mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pomysłowa akcja, pewnie każdy na swojej półce znajdzie coś czym mógłby się podzielić. Hmm nie słyszałam, o tego typu akcjach w Toruniu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety mam daleko do Katowic.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna za każdy Wasz komentarz i opinie. Dziękuję ;D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...